Następny mecz:  Leganes  -  Barcelona     ·  Sobota, 18 listopada 16:15  ·  12. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za goleadę z Celtikiem

15 września 2016, 22:28

Ściah

37 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90'

Ocena redakcji

6,0

Ocena czytelników

7,0

Koledzy z obrony nie pomogli mu w sytuacji, po której sędzia podyktował rzut karny, ale Marc również się pomylił - źle ocenił dystans do piłki i pozycję napastnika. Brawa za wyczucie intencji strzelca, ale nie będziemy się zbytnio zachwycać naprawianiem własnych błędów przez Niemca. Poza tym na plus interwencja z 64. minuty. Dobrze.

Faule: 1

90'

6,0

7,0

Solidny mecz. W defensywie uważny i bezbłędny, zanotował kilka udanych interwencji. Najbardziej widoczny był jednak przechwyt w 43. minucie pod bramką Celtiku. W ofensywie wycofany i mało aktywny. Nie wykonywał rajdów i wejść, zabrakło też udanych dośrodkowań i kluczowych podań, więc trudno ocenić go wyżej, niż na ocenę dobrą.

Faule: 0

90'

6,5

7,5

Mecz praktycznie bez historii dla stopera. Jako członek formacji obronnej ponosi część winy za sprokurowanie karnego i trzeba mu wypomnieć nieudaną interwencję w 55. minucie, jednak to wszystko. Plus za koncentrację i wyprowadzanie piłki.

Samuel Umtiti

90'

6,0

7,0

Dużo siły i aktywności, jednak momentami wkradała się w jego poczynania niezdarność (53. minuta). Były to jednak sporadyczne przypadki. W defensywie poziom Pique, jednak w kreacji pracował mniej niż Gerard. Stąd pół noty niżej.

Faule: 0

90'

7,0

7,5

Suche statystyki podobne jak w przypadku Sergiego Roberto, a jednak Jordiemu należy oddać świetną współpracę z Neymarem i udział w ciekawych akcjach (57., 59. oraz 72. minuta). Do tego większość jego interwencji w defensywie, to bezpośrednie odbiory, a te zawsze są wysoko oceniane. Najlepszy z defensywy.

Faule: 2

61'

7,0

7,0

Wreszcie dużo lepszy występ Katalończyka. Od samego początku bardzo błyskotliwy w swoich zagraniach, dzięki czemu w odpowiednich momentach przyspieszał grę. W 29. minucie zaliczył dobry powrót do defensywy i odbiór - poza tym nie miał zbyt wiele pracy w destrukcji. Jak zwykle potwierdza się, że kiedy Sergio gra dobrze, to Barcelona gra dobrze. W takiej dyspozycji jest nieoceniony.

Faule: 0

46'

6,0

6,5

Niewiele zabrakło mu do strzelenia gola w 34. minucie. Dziwić może dość pochopnie złapana żółta kartką, przez którą to najprawdopodobniej został zmieniony już w przerwie meczu. W defensywie solidnie. Plus za udane interwencje (20. oraz 33. minuta).

André Gomes

90'

6,5

7,0

Widać w nim potencjał i dużą dynamikę pomimo dość wysokiego wzrostu. Brawa za kluczowe podanie z 32. minuty. Przydatny również w defensywie. Grał już niemal na każdej pozycji w środku pola i wszędzie zaprezentował się przynajmniej przyzwoicie. W tym meczu zastąpił nawet Busquetsa i dał radę. Brawo.

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90'

10,0

10,0

Ocenę Messiego muszą kreować te same standardy, co resztę graczy. Czasami mamy pokusę porównywania występów Leo i ze względu na pamięć o tych legendarnych, unikania wystawiania noty maksymalnej. Staramy się nie ulegać jednak tym podszeptom i tak będzie również tym razem. Argentyńczyk zagrał, naszym zdaniem, trochę gorzej od Neymara, ale na równie wysokim, najwyższym poziomie. To on otworzył wynik spotkania i dołożył dwa gole oraz asystę. To on napędzał akcje i grał bardzo odpowiedzialnie. Nie można tego nie docenić. Zawodnik Meczu wg Czytelników.

Faule: 0

90'

8,5

8,5

Bardzo długo wchodził na swoje maksymalne obroty, dzięki czemu mieliśmy okazję oglądać charakterystyczny dla Urugwajczyka festiwal podań "w kratkę". Na szczęście ostatnie pół godziny gry należały do niego. Asysta i dwa gole, to wystarczające argumety pozwalające pochwalić "El Pistolero".

Neymar

90'

10,0

10,0

Takiego Brazylijczyka chcemy oglądać - efektywnego i odpowiedzialnego. W tym meczu Neymar był niewątpliwie motorem napędowym zespołu. Siedem kluczowych podań, cztery asysty i gol - nawet hat - trick Messiego chowa się przy takim wyczynie. Występ wybitny, nota maksymalna i tytuł redakcyjnego Zawodnika Meczu.

Andrés Iniesta

44'

8,0

8,0

Świetna zmiana. Najpierw popisał się fenomenalnym wykończeniem podania Neymara, a w późniejszej fazie meczu miał pośredni udział przy dwóch bramkach (5. i 7.). Jego gra to czysta efektywność połączona z pięknem i dostojnością.

Rafinha

29'

5,5

6,5

Aklimatyzował się na boisku dość długo, czego efektem była strata w 65. minucie. Na szczęście później było już lepiej. Dobrze współpracował z kolegami w środku pola, a w 72. minucie miał szansę na zdobycie gola - jego strzał został zablokowany. Dobrze z minusem