Następny mecz:  Girona  -  Barcelona     ·  Sobota, 23 września 20:45  ·  6. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za mecz z Celtikiem

25 listopada 2016, 17:25

Ero

35 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90'

Ocena redakcji

5,5

Ocena czytelników

6,0

Jedno złe wybicie (14') oraz udane interwencje w 34. i 53. minucie. Przez większość meczu bardziej libero niż golkiper. Musi wystrzegać się takich zagrań, jak to z 14. minuty, bo nie może być tak, że rywal nie jest w stanie zrobić składnej akcji pod naszą bramką, a nasz bramkarz robi "klopsa" i jest groźnie - taka sytuacja nie zdarza się pierwszy raz.

Faule: 0

90'

6,0

6,5

Niezły występ. Stosunkowo solidny w defensywie (7 odbiorów, drugi wynik w zespole), pomocny w kreacji (sporo udanych dryblingów, 2-3 świetne rajdy na pełnej szybkości). Miał momenty "zagubienia" (złe ustawienie w 7', sytuacja z żółtą kartką), które pokazują, że jeszcze trochę czasu upłynie, zanim stanie się rasowym defensorem. Wyraźny błąd w 48' - za krótki cross. Do lepszej oceny zabrakło  także wymiernych korzyści płynących z jego zagrań oraz większej dokładności (14 strat to trochę za dużo).

Faule: 1

72'

6,5

7,0

W cieniu Mascherano, ale niezmiennie na wysokim poziomie. Elegancja, spokój, pewność - w takiej dyspozycji, w jakiej znajduje się od początku tego sezonu nie ma dla niego konkurencji. Życiowa forma?

Javier Mascherano

90'

7,5

7,0

Znakomity występ. Już z Malagą rozegrał bardzo dobre zawody, wyręczając nawet pomocników z ich roboty (świetne otwierające podania). W starciu przeciwko Szkotom był w swoim żywiole, kapitalnie odnajdując się w grze na wyprzedzenie. Bezbłędny. 11 odbiorów i tylko jedna strata. Po nieudanym początku sezonu wszedł na najwyższy poziom. Szef.

Faule: 0

66'

6,0

6,5

Nie zagłebiamy się dlaczego etc., ale z nim lewa flanka wygląda po prostu lepiej. Ponad godzina gry okraszona kilkoma niezłymi wejściami (np. 16', 19'). Na minus zachowanie z 44. minuty, kiedy najpierw trafił w rywala, a potem trochę spanikował w obronie nabijając partnera z formacji defensywnej.

Faule: 1

90'

6,5

6,0

Lepszy występ, co trzeba docenić, gdyż w tym sezonie jest z reguły albo słabo albo bardzo słabo; solidność jest szczytem, na który i tak rzadko udaje się Sergio wdrapać. Być może wpływ na to miało stosunkowo wolne tempo rozgrywania akcji przez gospodarzy, ale jednak. Jedna strata, 2-3 łamiące schemat próby dograń do Leo. Czy to była przysłowiowa jedna jaskółka czy też nie dowiemy się już w niedzielę na Anoeta. Głęboko wierzymy, że Sergio wreszcie zacznie łapać wiatr w żagle, bo jak nie teraz to kiedy?

Faule: 2

90'

5,0

6,0

Może kontrowersyjnie, ale zaryzykujemy - coraz częściej mamy wrażenie, że pomysł na Ivana w FCB jakby się wypalił. Po odejściu Alvesa teoretycznie powinien mieć więcej "luzu" i obowiązków ofensywnych, a tymczasem ani nie widzimy w nim człowieka, który nieszablonowym podaniem odmieni losy meczu, ani tytana pracy defensywnej, bo od tego jest DM, a Roberto jako PO nie musi być "ubezpieczany" jak w poprzednich latach Alves. Jeśli zechcemy kupić ofensywnie usposobionego PO to pomysł na wykorzystanie Ivana w 100% wydaje się naturalny - jeśli nie, to albo trzeba będzie wymyślić dla Ivana inną rolę albo zastanowić się nad jego dalszą przydatnością dla zespołu. Uff, jakoś przelaliśmy te odważne myśli na ekran komputera, więc zapewne już w niedzielę Chorwat nas wyjaśni ;)

André Gomes

90'

5,0

6,0

Pierwsza połowa bardzo asekuracyjna, choc i tak Portugalczyk nie ustrzegł się błędów i niedokładności. Po przerwie spokojniej, ale wciąż wydawał się być o tempo za wolny. Umiejętności są, więc mamy nadzieję, że jest to spowodowane tylko i wyłącznie małym ograniem i brakiem obycia w barcelońskim systemie - rozgrywający musi grać szybciej i musi podejmować odważniejsze decyzje.

Neymar

77'

7,5

6,5

Bardzo dobra współpraca z Leo, niezła z Albą, kilka fajnych rajdów - o Leo można powiedzieć, że był w tym meczu wszędobylski, ale z kolei Brazylijczyk sprawił wrażenie (szczególnie w pierwszej części spotkania) najbardziej aktywnego na połowie rywala (w odpowiednim momencie potrafił przyspieszyć akcję). Piękna asysta do Messiego, rozważna gra, zabrakło (i wciąż w tym sezonie brakuje) tylko większego instynkty killera w obrębie szesnastki rywala - Brazylijczykowi jakby zaciął się magazynek.

Faule: 1

90'

6,0

5,5

Dużo pracy w pressingu, ale zdecydowanie zabrakło mu zimnej krwi pod bramką Gordona. Urus miał dwie dobre sytuacje do strzelenia gola i obie zepsuł - najpierw strzał głową praktycznie w bramkarza, a potem słupek. Plus za wywalczenie karnego.

Faule: 2

90'

8,5

8,5

Był wszędzie i zrobił wszystko, co było niezbędne do wywalczenia trzech punktów. Egzekutor, rozgrywający oraz drybler w jednym. W imponującym stylu rozpoczął tegoroczną przygodę z Ligą Mistrzów. Czekamy na kolejne spektakle w jego wykonaniu.