Następny mecz:  Murcia  -  Barcelona     ·  Wtorek, 24 października 21:30  ·  1. mecz 1/16 finału Puchar Króla   ·  Transmisja: Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Piłkarki Barçy zdobyły Puchar Królowej [WIDEO]

18 czerwca 2017, 13:45

Źródło: Mundo Deportivo

2 komentarze

Piłkarki FC Barcelony pokonały Atlético 4:1 w finale Pucharu Królowej, rewanżując się tym samym zawodniczkom ze stolicy Hiszpanii za przegrane o włos mistrzostwo kraju.

Finał był rozgrywany na boisku w centrum Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej w bardzo wysokiej temperaturze, którą lepiej zniosły zawodniczki ze stolicy Katalonii. Wynik spotkania otworzyła w 42. minucie Jenni Hermoso, wykorzystując niezdecydowanie rywalek we własnym polu karnym i umieszczając piłkę w siatce pewnym strzałem. Dzięki temu Barça schodziła na przerwę, prowadząc 1:0. Należy podkreślić, że w pierwszej połowie znakomicie spisywała się bramkarka Atlético Lola Gallardo, szczególnie na samym początku pojedynku, kiedy Barcelona miała dość wyraźną przewagę. W 30. minucie piłkarki z Madrytu miały najlepszą okazję do zdobycia gola, ale Sonia nie wykorzystała rzutu karnego, strzelając wysoko ponad bramką.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla Barçy, która zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry podwyższyła prowadzenie. Alexia podała głową do Jenni Hermoso, a ta w stuprocentowej sytuacji nie zawiodła i pokonała Gallardo. Dziesięć minut później zawodniczki Atlético odpowiedziały jednak trafieniem Sonii i powróciły do gry. W 70. minucie Barça ponownie odskoczyła na dwa gole po kolejnym błędzie rywalek w defensywie. Autorką bramki była tym razem Putellas, która odebrała piłkę przeciwniczce i pokonała Gallardo. W 82. minucie losy rywalizacji definitywnie rozstrzygnęła rezerwowa Aitana, podwyższając wynik na 4:1.

Barcelona zrewanżowała się tym samym Atlético za porażkę na finiszu rozgrywek ligowych. Na MVP finału Pucharu Królowej została wybrana zdobywczyni dwóch goli Jenni Hermoso. Warto podkreślić, że dziś Xavi Llorens po raz ostatni poprowadził żeńską drużynę Barçy. Szkoleniowiec żegna się z zespołem po 11 latach pracy na stanowisku pierwszego trenera i zdobyciu czterech mistrzostw Hiszpanii oraz czterech krajowych pucharów.  W tym okresie znacznie przyczynił się do profesjonalizacji sekcji żeńskiej. Od nowego sezonu Xavi Llorens będzie pracował w canterze.