Następny mecz:  Juventus  -  Barcelona     ·  środa, 22 listopada 20:45  ·  5. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: TVP 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Młodzi zawodnicy Barçy zwycięzcami turnieju La Liga Promises

18 czerwca 2017, 14:08

Źródło: Mundo Deportivo

9 komentarzy

Młodzi piłkarze Barçy z kategorii alevin (do lat 12) wygrali turniej La Liga Promises, pokonując dziś najpierw Atlético, a później Villarreal.

We wcześniejszych fazach La Liga Promises Barça najpierw zanotowała trzy remisy, a następnie wyraźnie pokonała Leganes, dzięki czemu zakwalifikowała się do fazy pucharowej, w której okazała się lepsza od Las Palmas i Málagi. Dziś odbyły się decydujące mecze turnieju, czyli półfinały i finały, które trwały po 40 minut (2x20).

W pierwszym półfinale Barça okazała się lepsza od Atlético, które co prawda wyszło na prowadzenie w 16. minucie po uderzeniu głową Bonara, ale straciło dwie bramki na początku drugiej części meczu za sprawą uderzeń Paua Fernándeza i Jana.

W finale Barça pokonała natomiast 3:1 Villarreal, który w półfinale wygrał z Realem Madryt po rzutach karnych. W decydującym spotkaniu turnieju Barcelona objęła prowadzenie w 10. minucie, kiedy to Llorenc dośrodkował na długi słupek, a piłkę do siatki uderzeniem głową skierował Gerard. Prawdziwe strzelanie miało miejsce jednak dopiero w ostatnich pięciu minutach pojedynku, podczas których padły aż trzy gole. Najpierw wynik na 2:0 dla Barçy podwyższył Iker, następnie Enrique wykorzystał odbitą przez bramkarza Blaugrany Arnau piłkę i zmniejszył starty Villarrealu, aż wreszcie losy rywalizacji rozstrzygnął Gerard, który zauważył, że golkiper Villarrealu jest daleko wysunięty i pokonał go uderzeniem z własnej połowy.

Prowadzona przez Marca Serrę i Paua Morala drużyna nie najlepiej rozpoczęła rozgrywki La Liga Promises, jednak w fazie pucharowej oraz decydujących starciach nie było już na nią mocnych, dzięki czemu możemy powiedzieć, że Barça ma najlepszych piłkarzy w Hiszpanii w kategorii alevin.