Następny mecz:  Alaves  -  Barcelona     ·  Sobota, 26 sierpnia 18:15  ·  2. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Puchar Konfederacji: Portugalia remisuje z Meksykiem, 90 minut André Gomesa

18 czerwca 2017, 19:14

Źródło: Mundo Deportivo

19 komentarzy

Portugalia zremisowała z Meksykiem 2:2 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Pucharu Konfederacji. Pełne 90 minut rozegrał André Gomes, który w doliczonym czasie otrzymał żółtą kartkę.

Jako pierwsi prowadzenie objęli Portugalczycy - stało się to w 33. minucie za sprawą Quaresmy, który otrzymał dobre podanie od Cristiano Ronaldo i pokonał bramkarza przeciwników. Tuż przed przerwą Meksykanie zdołali doprowadzić do wyrównania - błąd popełniła portugalska obrona, piłka dotarła do Veli, a ten dośrodkował do Chicharito, który strzałem głową zapewnił swojej drużynie remis.

Scenariusz drugiej połowy był dość podobny, bowiem w 85. minucie Portugalczycy ponownie objęli prowadzenie po golu Soaresa, który znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie w polu karnym przeciwników i skierował odbitą przez rywali piłkę do siatki. Na tym jednak emocje się nie skończyły - w doliczonym czasie Moreno doprowadził do remisu po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Portugalia i Meksyk podzieliły się punktami w drugim meczu Pucharu Konfederacji (wczoraj Rosja wygrała z Nową Zelandią 2:0) i teraz będą oczekiwać na przebieg wydarzeń w grupie B, w której jeszcze dziś Kamerun zmierzy się z Chile. Z kolei jutro Australia zagra z Niemcami (Marc-André ter Stegen).