Następny mecz:  Deportivo  -  Barcelona     ·  Niedziela, 29 kwietnia 20:45  ·  35. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Tureckie media: Arsenal przygotowuje ofertę za Ardę Turana

 18 czerwca 2017, 22:00

 Łukasz Lewtak

Źródło: Mundo Deportivo

 53 komentarze

Turecki dziennik sportowy AMK informuje dziś, że Arda Turan nie znajduje się w planach Barçy na kolejny sezon, o czym klub miał poinformować agenta zawodnika Ahmeda Buluta, który podobno spotkał się już z przedstawicielami Interu. Mimo to wydaje się, że największe szanse na sprowadzenie Ardy może mieć Arsenal.

Według dziennika AMK Arsenal zamierza złożyć Barcelonie ofertę za Ardę. Londyńczycy liczą, że uda im się sprowadzić tureckiego pomocnika za 30 milionów euro. Zdaniem Mundo Deportivo taka kwota spełniałaby wymagania finansowe Barçy, która chce odzyskać większość pieniędzy wydanych na Turana latem 2015 roku, kiedy piłkarz podpisał z Dumą Katalonii pięcioletnią umowę. Przypomnijmy, że Barcelona zapłaciła Atlético za Ardę 34 mln euro kwoty stałej (plus siedem mln zmiennych). Mundo Deportivo twierdzi, że Barçę zadowoliłaby nawet oferta w wysokości 22-23 milionów.

Sytuacja Ardy Turana w minionym sezonie nie była najlepsza. W ostatnich dwóch miesiącach Turek wystąpił jedynie w meczu z Osasuną na Camp Nou, a pozostałe spotkania obejrzał z ławki rezerwowych. W całym sezonie rozegrał 18 pojedynków ligowych, z czego 14 od pierwszej minuty. Barça myśli o sprzedaży Ardy już od zimowego okienka transferowego, podczas którego Turek odrzucił ofertę z Chin, gdzie mógł zarabiać 18 milionów euro rocznie.

Udostępnij:

Komentarze (53)

Gorące tematy