Następny mecz:  Alaves  -  Barcelona     ·  Sobota, 26 sierpnia 18:15  ·  2. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça B jedną nogą w Segunda División!

18 czerwca 2017, 19:55

Źródło: Mundo Deportivo

42 komentarze

FC Barcelona B pokonała na wyjeździe Racing Santander 4:1 w pierwszym meczu o awans do Segunda División. Rewanż odbędzie się za tydzień na Mini Estadi.

Piłkarze Gerarda Lópeza wykonali ogromny krok w kierunku upragnionego awansu do Segunda División. Mimo że w starciu z Racingiem w stolicy Kantabrii nie byli stawiani w roli faworytów, udowodnili swoją wyższość nad przeciwnikiem. Pierwsze 10 minut spotkania upłynęło pod znakiem wzajemnego "badania się" obydwu zespołów, lecz tuż po tym okresie wyczekiwania padła pierwsza bramka. Najpierw Aquino trafił w słupek, lecz chwilę później Abdón Prats z zimną krwią umieścił piłkę w siatce i Racing objął prowadzenie, które utrzymał przez niemal pół godziny, bowiem Barça B zdołała odpowiedzieć dopiero tuż przed przerwą, kiedy Marc Cardona zdobył gola po podaniu Faliego. Podopieczni Gerarda Lópeza poszli za ciosem i jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wyszli na prowadzenie. Znakomitym dośrodkowaniem popisał się Gumbau, a Cardona strzelił drugą w tym meczu i siedemnastą w sezonie bramkę dla Barçy B.

Racing otrzymał dwa gole "do szatni", a tuż po wznowieniu gry sytuacja gospodarzy jeszcze się pogorszyła, bowiem strzelec pierwszego gola Prats otrzymał zasłużoną czerwoną kartkę za brzydki faul na Palencii. Od tego momentu Barça B dłużej utrzymywała się przy piłce, chcąc jak najbardziej zmęczyć przeciwników. Katalończykom udało się podwyższyć wynik na 3:1 w 66. minucie, jednak nie po ataku pozycyjnym, a fantastycznym kontrataku, w którym uczestniczyli Aleñá, Cucurella, Cardona i strzelec gola Dani Romera. Sytuacja Barçy wydawała się więc idealna, ale dwie minuty po bramce na 3:1 fatalny błąd popełnił Marlon - Brazylijczyk zupełnie niepotrzebnie faulował w narożniku pola karnego Hébera i sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Na szczęście dla Katalończyków strzał Aquino obronił Suárez. Niewykorzystana okazja zemściła się na Racingu, który w 81. minucie stracił czwartą bramkę. Do siatki drużyny z Kantabrii ponownie trafił Dani Romera.

Dwa gole Marca Cardony, dwa gole Daniego Romery i niemal pewny awans do Segunda División - Barcelona B wyjeżdża z Santander z samymi pozytywnymi odczuciami i pozostaje jej tylko postawić kropkę nad "i" w rewanżu na Mini Estadi, który odbędzie się już za tydzień.

Racing Santander - FC Barcelona B 1:4

Racing Santander: Crespo, Gándara, Llorca, Santamaría, Castañeda, Beobide, Granero (Álvaro Pena 81.), Jara, Héber Pena (César Díaz 81.), Dani Aquino, Abdón Prats.

FC Barcelona B: Suárez, Palencia, Marlon, Martínez (Borja López 46.), Cucurella, Fali (Sarsanedas 67.), Gumbau, Aleñá, Alfaro (Perea 73.), Romera, Cardona.

Gole: 1:0 Prats (14.), 1:1 Cardona (39.), 1:2 Cardona (42.), 1:3 Romera (66.), 1:4 Romera (81.).