Następny mecz:  Murcia  -  Barcelona     ·  Wtorek, 24 października 21:30  ·  1. mecz 1/16 finału Puchar Króla   ·  Transmisja: Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

David Concha wypożyczony do FC Barcelony B

11 sierpnia 2017, 22:00

Źródło: Sport

3 komentarze

Zmiany w FC Barcelonie B. Drużyna wypożyczyła dzisiaj Davida Conchę z Realu Sociedad, 20-letniego pomocnika, który w minionym sezonie grał na wypożyczeniu w Numancii.

Concha dobrze zna Segunda División, w której występował w sezonie 2014/15. Zagrał w 35 meczach i zdobył pięć bramek. W minionym sezonie ponownie uzyskał dobry wynik, strzelając pięć goli w 26 spotkaniach. Z kolei dwa lata temu zadebiutował w Primera División w Realu Sociedad. Zagrał w ośmiu pojedynkach, w tym od pierwszej minuty z Realem Madryt (został zmieniony w 55. minucie).

Transfer tego piłkarza ma pomóc rezerwom Barçy na lewym skrzydle. Zawodnik zostanie wypożyczony na jeden sezon, a oba kluby doszły już do porozumienia i oczekują jedynie na badania medyczne gracza i jego późniejszą prezentację.

Na krótko przed ogłoszeniem transferu piłkarza Realu Sociedad kataloński klub poinformował o odejściu z Barçy B środkowego obrońcy Adrii Vilanovy oraz skrzydłowego Mohy Ezzarfaniego. Syn Tito Vilanovy nie rozegrał ani minuty w trakcie presezonu i przejdzie do Herculésa Alicante. Moha również dołączy do ekipy z Alicante, która powalczy w tym sezonie o awans do Segunda División A.

Barcelona ani Herculés nie wypowiadają się na temat szczegółów transferów, ale wydaje się, że mowa tutaj o wypożyczeniu na jeden sezon. Obaj piłkarze będą już obecni na jutrzejszym meczu z Rayo Vallecano. Dzięki ich odejściu Gerard López zwolnił dwa miejsca w zespole, ale wciąż musi podjąć decyzję odnośnie przyszłości przynajmniej dziewięciu graczy.