Następny mecz:  Juventus  -  Barcelona     ·  środa, 22 listopada 20:45  ·  5. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: TVP 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za mecz z Alavés

29 sierpnia 2017, 09:14

Ściah

23 komentarze

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90'

Ocena redakcji

7,0

Ocena czytelników

6,5

Wzorowy występ Marca. Już w 2. minucie dobrze interweniował, choć nie musiał - rywale popełnili faul. W 31. minucie wspaniale zatrzymał szarżującego Sobrino i była to interwencja, za którą należą się Niemcowi wielkie brawa – kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby gospodarze wyszli na prowadzenie. Plus jeszcze za obronę z 69. minuty i niemal bezbłędną grę nogami. Bardzo dobrze.

Faule: 0

90'

6,0

6,0

Jak zwykle Sergi nie zawiódł. Nie jest urodzonym obrońcą, jednak potrafił w odpowiednich momentach zaliczyć udaną interwencję (49., 65. oraz 84. minuta), a także zablokować uderzenie Burguiego z 72. minuty. W ofensywie przeciętnie - nie układała mu się współpraca z Vidalem - jednak to bardziej wina Aleixa, który dublował jego pozycję. Poza akcją z 13. minuty oraz podanem do Paco tuż przed drugim golem Leo, trudno o pozytywy. Jedyny, dość spory, minus wędruje na konto Roberto za złe ustawienie w 46. minucie, kiedy złamał linię defensywy.

Faule: 1

90'

4,5

4,0

Trudno odgadnąć, co siedzi w jego głowie. Już drugi raz w tym sezonie zagrywa piłkę ręką przy próbie strzału głową - powinien zdać sobie sprawę, że takim zachowaniem ośmiesza siebie i klub, który reprezentuje. W defensywie słaby. Brak bezpośredniego odbioru, kilka wyczyszczeń i co najgorsze postawa w pojedynku z Sobrino w 31. minucie - jak junior. Ocenę podwyższa mu aktywność pod bramką Pacheco - wywalczenie rzutu karnego, a także okazja z 92. minuty, kiedy został zablokowany.

Samuel Umtiti

90'

5,5

6,5

Sprawiał wrażenie solidnego, jednak nie przełożyło się to na bezpośrednie interwencje, których nie miał w ogóle. Nota w górę za kilka przechwytów (1., 8. oraz 27. minuta) i zablokowanie strzału w 34. minucie. Minus za niepotrzebne zachowanie w 32. minucie i kopnięcie Sobrino. Owszem, został sprowokowany uderzeniem łokciem rywala, ale nie powinien sam wymierzać sprawiedliwości. Nie spodobało nam się również jego zagranie z 71. minuty, po którym Alaves miał niezłą sytuację. Przeciętnie z plusem.

Faule: 1

90'

7,0

6,0

Najlepszy defensor. Nie notował groźnych strat, choć warto mu wypomnieć zbytnią nonszalancję w 46. minucie. Poza tym duża jakość w ofensywie. Kluczowe podania w 35. oraz 48. minucie i przede wszystkim asysta przy pierwszym golu Messiego. W defensywie w porządku. Dał radę.

Faule: 3

90'

7,0

6,0

Nieodzowny i niedoceniony element układanki. Dał w środku pola regularność, twardość i naprawdę dobre zagrania tak w defensywie (46., 61. oraz 81. minuta), jak i w ofensywie (3., 43. oraz 81. minuta). Minus za nierozważne podanie w 27. minucie. Poza tym bardzo dobrze i taka też nota końcowa.

Faule: 0

90'

6,5

7,0

Na starcie bura za nonszalanckie zachowanie w 71. minucie - do spółki z Umtitim. Poza tym bardzo dobrze. Zdominował środek pola, notując przy tym kilka dobrych interwencji (68., 74. oraz 92. minuta), a także zaliczając kluczowe podanie w ofensywie (8. minuta).

Andrés Iniesta

88'

8,0

6,5

Nie ma się co zbytnio rozwodzić - był świetny. Wzorowo utrzymywał się przy piłce i wespół z Leo nadawał tempo akcjom. Zaprezentował cały wachlarz udanych zagrań: dobry odbiór na połowie rywala w 7. minucie, penetrujące podania w 8., oraz 55. minucie, pokaz techniki w 44. minucie. Do tego kluczowe podania (5. oraz 35. minuta), 5 dryblingów, a także praca w defensywie. Zaraz po Leo, najlepszy zawodnik tego meczu.

Aleix Vidal

57'

2,5

5,5

Bardzo słabo. Oprócz akcji z 47. minuty, którą i tak zakończył niedokładnym dośrodkowaniem, a także podaniami na obieg (11. oraz 13. minuta) nie zaprezentował absolutnie niczego, co mogłoby mu podnieść ocenę. Większość pojedynków nieudanych (choćby 16. oraz 18. minuta), a jego ustawianie się wołało o pomstę do nieba. Dublował pozycję Roberto, nie potrafił też odnaleźć się w grze na małej przestrzeni. Zero strzałów zero naprawdę dobrych i kreatywnych podań. Skarpetka nie do pary.

Faule: 0

90'

8,5

8,0

"Pozamiatał", choć liczba strat robi bardzo negatywne wrażenie. Na szczęście konkretów w grze Leo nie zabrakło. Dwa gole, uderzenie w poprzeczkę, trzy kluczowe podania (7., 46. oraz 92. minuta) i jak zwykle branie odpowiedzialności za losy meczu na swoje barki. Minus naturalnie za zmarnowanego karnego, choć musimy przyznać, że uderzenie nie było złe. To raczej Pacecho wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. Zawodnik Meczu.

Gerard Deulofeu

71'

6,0

6,0

Znacznie bardziej odważny występ niż przeciwko Betisowi. Już w 2. minucie dobrze powalczył i odebrał piłkę, a w 5. minucie zaliczył niezły strzał. Szkoda, że tego samego nie możemy powiedzieć o uderzeniu z 46. minuty, bo pozycję miał niezłą. Poza tym warto odnotować dobrą współpracę Gerarda z Messim (23. oraz 64. minuta). Minus za dużą liczbę strat.

Paco Alcácer

33'

6,5

6,0

Na środku ataku zupełnie inny piłkarz. Nie miał zbyt wielu momentów do wykazania się, ale kiedy było trzeba, to potrafił zaliczyć kluczowe podanie (75. minuta). Dodatkowo wielkie brawa za wywalczoną asystę - taka nieustępliwość powinna cechować napastnika Barcelony.

Denis Suárez

19'

7,0

6,0

Pozytywna zmiana. Pokazał kilka dobrych akcji w 73., 74. oraz 93. minucie. Do tego warto odnotować jego groźne uderzenie z 92. minuty. Mając znacznie mniej czasu, zaprezentował się lepiej, niż Deulofeu.