Następny mecz:  Juventus  -  Barcelona     ·  środa, 22 listopada 20:45  ·  5. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: TVP 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

El. MŚ 2018: Francja pokonuje Holandię 4:0

31 sierpnia 2017, 23:19

Ola

49 komentarzy

W rozegranym dziś meczu eliminacji do mundialu w Rosji Francja z Samuelem Umtitim w składzie pokonała Holandię 4:0. Dostępu do bramki Oranje bronił inny zawodnik Barçy Jasper Cillessen.

Golkiper katalońskiego klubu aż czterokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Faworyt tego spotkania okazał się bowiem bezlitosny. Wynik otworzył w 14. minucie Antoine Griezmann, a w drugiej połowie meczu dwie bramki dorzucił Thomas Lemar i jedną Kylian Mbappe. Dla nowego zawodnika PSG było to pierwsze trafienie w reprezentacji.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Szwecji z Bułgarią Francuzi awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy A. Kolejnym rywalem Trójkolorowych będzie Luksemburg, natomiast Holendrzy zmierzą się w niedzielę z Bułgarią.

Dziś swój mecz rozgrywała także Portugalia André Gomesa. Pomocnik Barcelony rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku w drugiej połowie. Jego drużyna pokonała Wyspy Owcze 5:1 po hat-tricku Cristiano i bramkach Carvalho oraz Oliveiry.

Prawdziwy trening strzelecki urządzili sobie jednak Belgowie, których rywalem był mało wymagający Gibraltar. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:0. Po trzy bramki zdobyli Lukaku i Meunier, dwa trafienia zaliczył Witsel, a jedno Dries Mertens. Popisy swoich kolegów z ławki rezerwowych obserwował Thomas Vermaelen.