Następny mecz:  Murcia  -  Barcelona     ·  Wtorek, 24 października 21:30  ·  1. mecz 1/16 finału Puchar Króla   ·  Transmisja: Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça B przegrywa na wyjeździe z Numancią

12 października 2017, 08:33

Źródło: FCBarcelona.cat

2 komentarze

FC Barcelona B przegrała na wyjeździe z Numancią 0:1 w 8. kolejce Segunda División po bramce Guillermo z rzutu karnego w 83. minucie.

Od początku meczu Barça B chciała utrzymywać się w posiadaniu piłki i przeprowadzać akcje kombinacyjne, jednak najgroźniejsze okazje stwarzała po stałych fragmentach. Dwukrotnie z rzutu wolnego uderzał Carles Aleña, lecz te okazje nie przełożyły się na gole. W pierwszej połowie jednym z najlepszych zawodników Barçy B był Adria Ortolá, który w ostatnich minutach popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami.

W przerwie Gerard López dokonał dwóch zmian - Concha zastąpił Vitinho, a Sarsanedas zmienił Faliego. Na początku drugiej połowy Barça B ponownie kontrolowała piłkę i miała znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, kiedy David Concha otrzymał świetne podanie od Aleni i piłka po jego strzale otarła się o poprzeczkę.

W końcówce spotkania o wiele więcej okazji zaczęła stwarzać Numancia i w 82. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po przewinieniu Choco Lozano przy rzucie rożnym. Jedenastkę na gola zamienił Gulllermo, mimo że Ortolá był bardzo bliski obronienia jego uderzenia.

Barça B wraca z Numancii z pustymi rękami i cały czas ma na koncie 9 punktów w tabeli po dwóch zwycięstwach, trzech remisach i dwóch porażkach. W sobotę o 18:00 drużyna Gerarda Lópeza zagra na Miniestadi z Lorcą.