Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Sobota, 24 lutego 20:45  ·  25. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Valverde: Czasem piłka wpada do bramki i nie uznają ci gola, a czasem jest tak jak dziś

28 stycznia 2018, 23:43

Majerr

Źródło: Marca

14 komentarzy

Ernesto Valverde pojawił się na pomeczowej konferencji prasowej, na której odniósł się do zwycięstwa z Deportivo Alavés.

Kontrowersje: Widzę te akcje, mając na sobie koszulkę mojego zespołu, i zawsze myślę, że zagranie ręką nie jest celowe. Nie wiem. Zapytałem o to Umtitiego, jednak poza odcięciem mu ręki, nie można zrobić nic innego. Dla mnie to nie było celowe zagranie, jednak każdy kibic rozpatruję tę sytuację z punktu widzenia interesu swojej drużyny. Czasem zdarza się tak, że piłka wpada do bramki i nie uznają ci gola, a czasem zdarzają się tego typu zagrania.

Problemy: Futbol jest taki, jaki jest, to nie tylko kwestia talentu, lecz także skuteczności i możliwości wykończenia wykreowanych akcji. Gol zdobyty przez rywala tylko go uskrzydlił. Nawet w drugiej połowie przeciwnik dochodził do groźnych sytuacji. W meczu nie ma żadnego odgórnie napisanego scenariusza.

Wprowadzenie Sergiego Roberto i Alby: W tamtym momencie potrzebowaliśmy zmian, by grać głębiej. Mieliśmy mniej wolnych przestrzeni, przez co sytuacja była dla nas skomplikowana.

Mecz: W pierwszej połowie brakowało nam głębi w grze, jednak dobrze zaczęliśmy to spotkanie. Dominowaliśmy na boisku i dochodziliśmy do pola karnego. Rywal był w dobrej formie, jednak jego gol padł po naszym błędzie. Przeciwnik złapał nas, kiedy wielu naszych graczy było z przodu. Być może gol wzmocnił Alavés, a my nieco się cofnęliśmy. Czuć, kiedy gra się w czwartek, a potem w niedzielę, choć to nie jest żadna wymówka, ponieważ rywal także grał w środę.

Zmiany: Zawsze poszukuje się zmiany dynamiki spotkania, kiedy drużynie nie idzie dobrze, bądź chce się wzmocnić zespół, gdy mecz układa się po twojej myśli. Brakowało nam głębi w grze na ostatnich metrach i sądziłem, że Sergi i Jordi mogą nam pomóc. Ostatecznie odwróciliśmy losy meczu dzięki pracy całej drużyny. Dzięki wszystkim graczom, a nie tylko tym, którzy byli na boisku przed zmianami lub po nich.

Coutinho: Piłkarze nie są maszynami, które natychmiastowo zaczynają funkcjonować w nowym otoczeniu. Uważam, że zagrał dobrze, domagał się podań. Ma określone cechy. Wcześniej zagrał 20 minut, dzisiaj nieco więcej…

Alavés: Naprzeciwko nas widziałem wspaniały zespół. My byliśmy po drugiej stronie i wiedzieliśmy, jak wytrwać, aby odmienić losy spotkania. Remontady mocno wpływają na samopoczucie kibiców.

Ciężkie wyzwanie: Jesteśmy w skomplikowanym momencie sezonu, mamy do rozegrania wiele meczów i panuje spore zmęczenie. Mamy za sobą mecze o dużej intensywności. Zagraliśmy w czwartek i ponownie zrobimy to w nadchodzącym tygodniu. Gdy zdobywa się gola i wychodzi na prowadzenie, jest nieco łatwiej. Mam wrażenie, że pokonaliśmy ważną przeszkodę.

Zaskoczenie postawą rywala: Przed spotkaniem przewiduję pewne rzeczy, a potem dochodzi do czegoś innego. Zakłada się występ Pedrazy, grę Ibai Gómeza na jednej flance, a nie na drugiej, że Munir pojawi się od pierwszej minuty… Widzieliśmy, że spotkanie, wraz z jego przebiegiem, przysporzyło nam problemów. Przegrywaliśmy i graliśmy wysoko bocznymi obrońcami, a rywal szukał kontraktaków.

Media społecznościowe: Nie mam opinii, nie posiadam żadnych kont.

Kontrowersje: Nie widziałem tych zagrań. Wiem, że dużo narzekano na zagranie ręką przez Umtitiego, jednak nie widziałem tej akcji w telewizji. Umtiti powiedział mi, że nie było to celowe zagranie. Mając na uwadze to, że jestem trenerem Barçy, uważam, że ręka nie była zamierzona.