Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Dziś o 20:45  ·  25. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Amor: Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo

29 stycznia 2018, 09:17

Źródło: AS

22 komentarze

Dyrektor ds. relacji instytucjonalnych i sportowych FC Barcelony Guillermo Amor wypowiedział się na temat spotkania z Deportivo Alavés.

Co sądzisz o meczu?

To było trudne spotkanie. Alavés rozegrało bardzo na poważnie. Myśleliśmy, że na zawodnikach odbije się dogrywka w Pucharze Króla. Pitu dobrze zaplanował jednak ten pojedynek. Mieliśmy problemy w pierwszej połowie, ale jeśli spojrzymy na liczby, zauważymy, że oddaliśmy więcej strzałów od rywali i mieliśmy prawie 80% posiadania piłki. Kontrolowaliśmy i dominowaliśmy grę, więc myślę, że znów odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

Losy meczu znów rozstrzygnął Messi.

Jest dobry we wszystkim. To był piękny gol.

Wiele mówi się o bramce Messiego, ale również o spalonym Paco Alcácera.

Nie widziałem dobrze powtórki, ale zawsze powtarzamy, że staramy się jak najrzadziej wchodzić w tematy sędziowskie. To trudniejszy zawód niż piłkarza i nie będziemy się w to zagłębiać, niezależnie od tego, czy arbitrzy popełnili błąd, czy też nie.

Była też ręka Umtitiego…

Mówi się, że tak. Nie widziałem powtórki. Eksperci będą musieli to przeanalizować.

Rozumiesz, że Alavés może czuć się pokrzywdzone?

Wyobrażam sobie, że gdyby zapytać ludzi związanych z Alavés, mogliby tak odpowiedzieć. Zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić, starając się do samego końca. Mecz zrobił się dla nas bardzo krótki. Dla nich wynik może być niesprawiedliwy, ale my walczyliśmy o zwycięstwo.

Co sądzisz o Coutinho?

Może grać razem z Iniestą. Andrés może występować bliżej linii bocznej lub centrum boiska. Coutinho jest wspaniałym piłkarzem i podobało mi się to, co robił z piłką.

Kolejna kontrowersja to kopnięcie jednego z rywali przez Luisa Suáreza.

Luis występuje na pozycji, na której mierzy się z dwoma lub trzeba obrońcami i musi walczyć. W każdym razie wierzę w jego szlachetność. Walczy za zespół, który jest mu za to wdzięczny. Jesteśmy zadowoleni z tego, jaki jest.

To prawda, że Sergio Gómez odchodzi z klubu?

Jest z nami od wielu lat. W interesie drużyny jest, aby został, ale czekamy na to, co się wydarzy. Ma kontrakt i klauzulę. Jeśli odejdzie, porozmawiamy. Trzeba poczekać.