Następny mecz:  Barcelona  -  Girona     ·  Sobota, 24 lutego 20:45  ·  25. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Rodrigo: Zwycięstwo nad Barceloną jest możliwe, nawet przy aktualnej dyspozycji Messiego

29 stycznia 2018, 20:00

Źródło: AS

12 komentarzy

Rodrigo Moreno rozmawiał dziś z prasą na temat czwartkowego meczu z Barceloną w półfinale Pucharu Króla. Napastnik Valencii jest jednym z piłkarzy, którzy pamiętają porażkę 0:7 z Blaugraną przed dwoma laty.

Sobotni mecz z Realem: To już przeszłość, graliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem. Ostatnie 25 minut trochę zakłamuje obraz całego spotkania. Przed nami kolejny wielki rywal, tym razem mamy 180 minut.

Odniesienie do meczu ligowego: To zupełnie inne spotkanie niż w lidze. Wiemy, że jeśli uda nam się uzyskać dobry rezultat, możemy rozstrzygnąć dwumecz na naszą korzyść na Estadio Mestalla. Rywalizacja trwa 180 minut.

Awans do Ligi Mistrzów: Poprzedni sezon był bardzo nieudany. Wspólnym wysiłkiem udało nam się dotrzeć do miejsca, w którym jesteśmy teraz. Kiedy ostatni raz zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów, wyrównaliśmy najlepszy w historii wynik punktowy klubu w 20-zespołowej LaLidze, a i tak awans dał nam gol w ostatniej minucie w meczu z drużyną ze strefy spadkowej. Do Ligi Mistrzów jeszcze daleka droga, a druga część sezonu będzie trudniejsza.

Ceny biletów: Cieszę się, że ostatecznie udało się rozwiązać tę sytuację z korzyścią dla wszystkich. To ważne, żeby kibice byli z nami i cieszyli się widowiskiem.

Forma indywidualna: Dobrze się czuję w tym roku, wszyscy rozgrywamy świetny sezon.

Zwycięstwo nad Barceloną z Messim w znakomitej formie: To nie jest niemożliwe. Nie ma konieczności, żebym mówił cokolwiek o Messim. To wyjątkowy zawodnik i jest w świetnej dyspozycji. Nie mierzymy się jednak tylko z nim, a z całą Barceloną, która idzie jak burza we wszystkich rozgrywkach. My też mamy jednak swoje atuty. W meczu ligowym z Barçą pokazaliśmy się z dobrej strony. Musimy myśleć o sobie i zagrać to spotkanie według własnego planu.

Kontrowersje sędziowskie: Nie sądzę, żeby arbitrzy kogokolwiek faworyzowali. Znamy rolę sędziego na boisku. Myślę, że jakiekolwiek decyzje na naszą niekorzyść nie były podjęte celowo. Wiemy jednak, że jedna błędna decyzja może zniweczyć wysiłek wszystkich. To część tej gry.