Następny mecz:  Deportivo  -  Barcelona     ·  Niedziela, 29 kwietnia 20:45  ·  35. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Głową muru nie przebijesz

11 lutego 2018, 15:18

Makaj

531 komentarzy

Niedziela, 11 lutego 16:15, 23. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou, Transmisja: Eleven Sports 1
FC Barcelona 0:0 Getafe CF

Barcelona niespodziewanie zremisowała 0:0 z Getafe, co uszczupliło jej przewagę nad Atlético do siedmiu punktów.

Wszyscy ci - łącznie ze mną - którzy liczyli na powtórkę wyniku z poprzednich sezonów, już w pierwszej połowie musieli skonfrontować swoje życzenia z rzeczywistością. Goście ustawili niezwykle szczelny blok obronny, na który gospodarze nie mogli znaleźć sposobu.

Mimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki Barça biła głową w mur, a groźne sytuacje stwarzali piłkarze Pepe Bordalasa. Najbliżej zdobycia gola był Ángel w 40. minucie, ale jego uderzenie wślizgiem zablokował Mina. Chwilę przed przerwą do siatki trafł Suárez, lecz sędzia Borbalan odgwizdał spalonego.

Po zmianie stron Barcelona zaczęła stwarzać sobie sytuacje, ale coraz odważniejsza gra pozwalała również gościom na kontrataki. Z powodu braku pomysłów na rozwiązania ofensywne Valverde nie czekał ze zmianami i już w 62. minucie desygnował do gry Iniestę i Dembélé w miejsce niewidocznych Coutinho i Paco Alcácera.

Ostatni kwadrans to nawałnica Barcelony i rozpaczliwa obrona gości. Swoich sił próbowali Mina po rzucie rożnym, Messi czy Jordi Alba, ale albo brakowało celności, albo na posterunku był Guaita. Szczególną czujnością bramkarz Getafe wykazał się w doliczonym czasie gry po strzale głową Luisa Suáreza.

Goście stworzyli dziś - szczególnie w drugiej połowie - monolit obronny, przez który Barcelona nie była w stanie się przebić. Siedem punktów przewagi nad Atlético to ciągle dużo, ale Barça musi mieć się na baczności.