Następny mecz:  Deportivo  -  Barcelona     ·  Niedziela, 29 kwietnia 20:45  ·  35. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Historyczny rekord ligowy FC Barcelony w ujęciu statystycznym

16 kwietnia 2018, 21:36

Majerr

Źródło: FCBarcelona.es

4 komentarze

W meczu przeciwko Valencii drużyna Ernesto Valverde ustanowiła nowy rekord LaLigi, jeżeli chodzi o liczbę kolejnych nieprzegranych meczów. Z tej okazji na oficjalnej stronie FC Barcelony pojawiła się garść statystyk związanych z niesamowitą passą katalońskiego zespołu.

• 39 kolejnych meczów bez porażki pozwoliło pobić rekord Realu Sociedad, który w sezonach 1978/79 i 1979/80 pozostawał niepokonany przez 38 spotkań. Tym samym historyczne osiągnięcie legendarnych Basków zostało najpierw wyrównane, a następnie pobite, po upływie 38 lat.
  • Wynik FC Barcelony jest zasługą dwóch trenerów. W zeszłym sezonie Luis Enrique poprowadził zespół do zwycięstwa w każdej z ostatnich siedmiu kolejek. Z kolei pod wodzą Ernesto Valverde Barça pozostaje niepokonana od 32 spotkań.
  • W trakcie tej serii Barça odniosła 32 zwycięstwa i zanotowała 7 remisów. Oznacza to, że Katalończycy zdobyli 103 punkty (na 117 możliwych) i wygrali 82,1% meczów. Do 82 punktów z trwającego sezonu należy doliczyć 21 oczek z poprzedniej kampanii z Luisem Enrique na ławce trenerskiej.
  • Ostatnia porażka Barçy w La Lidze miała miejsce 373 dni temu, kiedy lepsza na La Rosaleda okazała się Málaga (2:0). Z kolei 15 kwietnia 2017 roku Barcelona rozpoczęła swoją serię od zwycięstwa z Realem Sociedad 3:2.
  • Aby móc ustanowić nowy rekord LaLigi, Barça musiała dziesięć razy dokonywać remontady. Sześć razy Blaugrana goniła wynik poza Camp Nou (Getafe 2:1, Atlético 1:1, Valencia 1:1, Real Sociedad 4:2, Espanyol 1:1, Sevilla 2:2), a czterokrotnie odrabiała straty przed własną publicznością (Celta 2:2, Alavés 2:1, Girona 6:1, Eibar 4:2).
  • Bilans bramkowy Barçy w tych 39 meczach prezentuje się następująco: 109 zdobytych bramek (2,8 gola na mecz) i 26 straconych (0,67 gola na spotkanie).
  • Najwięcej bramek gracze Barçy strzelili pomiędzy 76. a 90. minutą. W ostatnim kwadransie zdobyli 28 goli (25,7% wszystkich trafień).
  • Zawodnikiem z największą liczbą bramek jest oczywiście Leo Messi. Argentyńczyk 39 razy pokonywał bramkarzy rywali. Na drugim miejscu znajduje się Luis Suárez z 28 golami.
  • Marc-André ter Stegen jest jedynym piłkarzem, który wziął udział we wszystkich 39 meczach. Niemiec rozegrał 3 510 minut. Drugi w klasyfikacji Leo Messi zagrał w 38 spotkaniach i rozegrał 3 276 minut.
  • Z kolei Ivan Rakitić jest piłkarzem, który we wszystkich meczach wykonał najwięcej podań – łącznie 2 559.