Piqué: Moruniho wywiera taką presję, że każdy z piłkarzy Chelsea zrzucił 10 kilo

Windu

20 lutego 2006, 02:19

1 komentarz
Wychowanek Barcelony Gerard Pique wiąże wielkie nadzieje z Manchesterem United. Jednak w środę culé będzie trzymał kciuki za Barcę.

Każdego czwartku - dzień w którym grają rezerwy - Pique pokazuje, że jest dużo lepszy, niż koledzy z drużyny lub innych klubów. Co więcej, West Bromwich Albion i Wigan Atheltic chciały wypożyczyć Katalończyka, ale Sir Alex Ferguson odmówił. Powód? Jeśli Rio Ferdynand przeniesie się do Madrytu, to kto zostanie liderem obrony? Nikt nie pasuje tak na to miejsce jak Pique.

Rady dla Franka Rijkaarda przez meczem na Stamford Bridge?

Doskonale wie co powinien robić. Na pewno przeanalizował bardzo dokładnie grę Chelsea. Radziłbym mu nie przeprowadzać tak wielu ataków jak to robią na przykład w La Liga. Chelsea pozwala grać, a potem… rusza z kontrą. Jeśli zostawisz jakąś lukę w defensywie to zostanie to wykorzystane bez skrupułów.

Czyja gra najbardziej podoba Ci się spośród piłkarzy "The Blues"?

Jako stoper najbardziej lubię John'a Terry'ego. Nie jest tak widocznym piłkarzem jak choćby Frank Lampard, ale prezentuje się niesamowicie. Terry jest bardzo szybki i świetnie się ustawia. Po Makalele jest piłkarzem od czarnej roboty.

Czy myślisz, że wszystko rozstrzygnie się na Camp Nou?

To możliwe ale wierzę, że Barca będzie w stanie przełamać obronę Chelsea. Myślę, że Moruniho przegra. Sądze, że będzie 1-2 na Stamford Bridge.

W Anglii Portugalczyk nie jest darzony sympatią?

Nie tylko w Anglii… Moruniho to typ trenera, który lubi kiedy wokół niego się coś dzieje. Ale to zachowanie kryje pod sobą coś innego. Pod wodzą Mourinho piłkarze stracili już przynajmniej 10 kilo. Na boisku wyglądają jakby grali bez jakiejkolwiek presji, jakby latali po nim.

To będzie starcie gigantów - Ronaldinho czy Lampard?

Ronaldinho. Dlaczego? Mimo, że nie grają na tej samej pozycji to wybrałbym go z zamkniętymi oczami. Gdy wszyscy starają się by zrobić "cokolwiek", jemu przychodzi to z łatwością. Kiedy oglądam angielski program 'Soccer AM', jest w nim dział nazywany 'Showboat'. Jest poświęcony trikom, pięknym bramkom itp. W każdym tygodniu, bez wyjątków, jest w nim Ronaldiho.

Eto'o czy Terry?

To będzie ciężka walka, jak to mogliśmy zobaczyć w poprzednim sezonie. Eto'o ze swoją siłą może sporo namieszać, lecz Terry to klasowy obrońca i ciężko będzie mu uciec.

I w końcu czy Messi da sobie radę z Del Horno?

Messi da sobie radę z każdym obrońcą. Ma niewyobrażalny talent. Za 20 lat będę mógł z duma powiedzieć "Grałem z Messim".

[źródło: Sport]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

8 lat minęło i brak komentarzy :D