Eusébio: Messi był najlepszy w tym roku

Kamil Barański

30 listopada 2011, 01:33

Goal.com

12 komentarzy

Eusébio twierdzi, że rok 2011 należał do Leo Messiego. Legenda portugalskiej piłki uważa, że Argentyńczyk był lepszym piłkarzem niż Cristiano Ronaldo. Były napastnik stwierdził również, że w jego uznaniu Garrincha był lepszym zawodnikiem niż Pelé.

Lionel Messi jest jednym z 23 zawodników nominowanych do Złotej Piłki za rok 2011. Zwycięzcę najbardziej prestiżowej nagrody indywidualnej w profesjonalnym futbolu poznamy na gali, która odbędzie się 9 stycznia 2012 roku.

Cristiano Ronaldo również jest wymieniany jako jeden z faworytów tego plebiscytu, jednak Eusébio twierdzi, że jego rodak ma pewne braki w stosunku do gwiazdy FC Barcelony.

"Kto wygrał tę nagrodę za ostatni rok? Messi? Więc dla mnie Messi jest najlepszy. Na obecną chwilę najlepszy piłkarz na świecie nazywa się Messi", stwierdził legendarny snajper. 

"Nie ma drugiego najlepszego, trzeciego najlepszego ani czwartego najlepszego. Ronaldo również wygrywał tę nagrodę w przeszłości, ale właśnie teraz, FIFA i ludzie, którzy brali udział w głosowaniu wybrali Messiego. To zawodnik, który na to zasługuje", kontynuował. 

"Ja również się z tym zgadzam, sam Ronaldo też zaakceptował, że w tym roku Messi był lepszy", dodał.

69-letni Eusébio, który grał w reprezentacji Portugalii w latach 1961-73 powiedział również, że jego zdaniem Pelé nie jest najlepszym brazylijskim piłkarzem w historii. Portugalczyk wyżej cenił umiejętności Garrinchy. 

"Był jeden piłkarz, który był lepszy niż Pelé. To Garrincha. Miał jedną nogę krzywą, a drugą prostą (Garrincha cierpiał w dzieciństwie na chorobę Heinego-Medina i miał lewą nogę o kilka centymetrów krótszą od prawej - przyp. red.). Jak on dokonał tych wszystkich rzeczy z takimi problemami zdrowotnymi? On był paralitykiem! I ten jego styl gry! Był dużo lepszy niż my wszyscy, został jednak odsunięty na margines, kiedy zaczął pić coś, co bez wątpienia nie było wodą", zakończył Eusébio.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi w pełni zasługuje na Złotą Piłkę.Pokazuje się z dobrej strony i w klubie i w reprezentacji:D Eusebio ma rację, Messi jest NAJLEPSZY!

Pele-Messi -to inne czasy piłkarskie nie można ich porównać .
Owszem na dzień dzisiejszy nasz Messi -jest najlepszy ale bez BARCELONY to tylko mało widoczny gracz reprezentacji.
Xavi -wg mnie jest bardziej pełnym piłkarzem niż Messi

"IceMan" oraz "Armandi"

Pele w odroznieniu od Cruyffa, Maradony nie gral w Europie. Euzebio byl traktowany na poczatku gdy gral w Portugali, gorzej niz przyslowiowy murzyn.

Dokładnie Armandi, podzielam Twoje zdanie. Zwłaszcza podoba mi się zwrot "król nieoficjalnych bramek". Tak się dziadek tym chwali, a się okazuje, że połowę z nich strzelił w meczach towarzyskich.

W jednym facet się myli - Pele był lepszy! Wiem o czym mówię bo widziałem go w niejednym meczu. Do Leo mam za to większy szacunek bo warunki fizyczne ma dużo gorsze a mimo to jego gra jest poezją!

Trudno się z nim nie zgodzić

Garrincha był wielki. Co prawda, obejrzałem tylko kilka meczów tamtej Brazylii, ale dla mnie też Garrincha byl lepszy od "Króla nieoficjalnych bramek".

No nie ma żadnych wątpliwości, że Messi w sezonie 2010/11 był najlepszy. Jeśli zdobędzie 3 z rzędu Złotą Piłkę ( a na 80% zgarnie tą nagrodę), to będzie niebywały wyczyn, niespełna 25 lat i już tak ważne indywidualne trofea na jego koncie. Ale jak Messi powiedział w swojej biografii (polecam, przeczytać), ta nagroda należy się dla całego zespołu i pokazuje wielkość klubu jakim jest FC Barcelona ;) A co do wczorajszego zwycięstwa super, że Sanchez i Villa wpisali się na listę strzelców, jeśli 10 grudnia Alexis, Villa, Messi zagrają na 100%, a za nimi Xavi i Iniesta, to jesteśmy w stanie wygrać!!! Real , jest w formie, ale przecież się nie położymy, tylko będziemy grać!!!

jamaican10

ty masz 10 lat? czy jestes az tak glupi?? naucz sie czyatac ze zrozumieniem!

Eusébio jest rodakiem Ronaldo . co z kur...wa ludzie !

Messiemu się należy Złota Piłka jak nikomu innemu, co prawda Ronaldo też wymiatał i zdobył Złotego Buta, ale z Realem praktycznie nic nie osiągnął, tylko Puchar Króla a Messi Ligę Mistrzów.

rodak* ;)

Messi rodaj Cristiano Ronaldo? ;-)