Villar potwierdza: Kary Mou i Tito będą anulowane

Looky

27 czerwca 2012, 14:15

Sport

17 komentarzy

Prezydent Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Ángel María Villar potwierdza, że kary nałożone na trenerów zostaną anulowane.

O tym, że amnestia stanie się faktem informowaliśmy już kilka tygodni temu. Chodzi oczywiście o wydarzenia z sierpnia ubiegłego roku, gdy pod koniec rewanżowego meczu o Superpuchar Hiszpanii między Barceloną i Realem Madryt, José Mourinho włożył palec w oko Tito Vilanovy, a ten w rewanżu spoliczkował Portugalczyka.

- To nie jest żadna amnestia czy ułaskawienie. To gest, który miałem zawsze, gdy byłem wybierany na kolejną kadencję lub gdy Hiszpania wygrywała Mistrzostwa Europy lub Mistrzostwa Świata. Z tego powodu, niezależnie od tego jak zakończy się to Euro, zamierzam ponownie zrobić to samo - powiedział.

Villar nie chciał komentować również słów Sandro Rosella, który tydzień temu stwierdził, że natychmiast przeprosiłby, gdyby trener jego klubu włożył komunkolwiek palec do oka. - To nie jest gest w stronę Mourinho, ale w stronę całego hiszpańskiego futbolu, od Primera do Tercera División - stwierdził prezes Federacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ice-X chodzi mi o tego co to cytował czyli Alicja3500 :)

Mourinho był karany wiele razy więc niech np. taki Ice-s nie gada , że będzie robił co mu się podoba bo anulowanie tej kary to WYJĄTEK ! I bardzo dobrze, zapomnijmy o tych momentach poza sportowych i oglądajmy piłke nożną a nie zbędne kłótnie

taka jest tradycja od wielu lat, o co wam chodzi ? hipookryci.

"To jest bardzo zła decyzja. Przez anulowanie kar Mou będzie czuł się bezkarnie i będzie robił co mu się podoba, bo będzie wiedział, że nic mu nie grozi.... " - brak słów. Bo to on nie wie że to tylko amnestia która jest raz na parę lat. Zastanów się chłopie.

czyli dobrze rozumiem ze trenerow ulaskawia a pilkarzy za mniejsze wystepki (poza Marcelo) juz nie ?

fighterFCB: o ile się nie mylę to i tak Barca lepiej wyszła. Bo z Realu pauzuje Marcelo za faul na Fabregasie i Ozil :)

Co do amnestii Villara to uważam, że to nie jest zbytnio dobra decyzja. Mourinho i Tito powinni pomieść konsekwencje. Co do kar to Mou jak zawsze ma szczęście, że został zawieszony tylko na 2 mecze. "Najlepszy" trener, trener tak "światowej klasy" nie powinien się tak brzydko zachowywać...

Jeżeli ten pan robi tak co kadencje to nie wiem o co wam chodzi. Barcelonę też ułaskawił i przywrócił ją do Pucharu Hiszpania gdy nie chciała meczu rozegrać. Zawodnicy też powinni dostać amnestie. Ja jako kibic Realu już nie mam pretensji do Pinto za to że uderzył 70 latka czy Villi za uderzenie Ozila i wyśmiewanie jego religii. Stał się trudno. Trzeba wybaczyć a nie znowu się spinać.

Niech ułaskawi też Davida Pinto i Ozila bo faul Marcelo to była recydywa i raczej bym go nie ułaskawiał ;)

za uderzenie Mourinho po tym, gdy otrzymał cios w oko.

Tito? Za liścia wymierzonego w stronę Mourinho :)

a tito za co dostau kare ?

Szkoda, że Villa nie będzie mógł zagrać za czerwoną kartkę.

To jest bardzo zła decyzja. Przez anulowanie kar Mou będzie czuł się bezkarnie i będzie robił co mu się podoba, bo będzie wiedział, że nic mu nie grozi....

Moim zdaniem to zła decyzje, zanim Mou nie dostanie surowej kary, nigdy się nie nauczy, czego nie robić, a Tito, by miał zawsze jakąś nauczkę (choć i tak to zachowanie było do niego nie podobne).

i dobrze
barca dostała kiedyś amnestię to teraz real

Marzy mi się żeby w pierwszym swoim meczu Tito pokonał Mourinho i jego Real.

Trochę to dziwne zachowanie, niby dobrze że ich ułaskawil i nie bedzie zadnych zawieszen itp., ale jednak jest to jakby przyzwolenie na zachowanie poniżej krytyki bo jest sie trenerem wielkiego klubu.