Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Luis Enrique: Trudno będzie dostać się do finału

 28 stycznia 2016, 00:15

 Makaj

Źródło: AS

 50 komentarzy

Po meczu z Athletikiem Bilbao na pytania dziennikarzy odpowiadał szkoleniowiec Barçy Luis Enrique.

Dwie różne połowy
"Trudno powiedzieć, dlaczego taka sytuacja miała miejsce. Wiedzieliśmy, że Athletic zastosuje pressing, zawsze tak gra. Kiedy trafiliśmy na nich w losowaniu, już nam się to nie podobało. Wyczuwaliśmy kłopoty. W drugiej połowie zaatakowaliśmy, zrobiliśmy dokładnie to, co w ostatnich pięciu meczach".

"To było pasjonujące spotkanie. Brawa dla Athleticu, brawa dla Barcelony. Zagraliśmy świetną drugą połowę".

"Trudno będzie awansować do finału".

Ciężkie momenty
"Podobała ci się druga połowa? Licząc mecz z Málagą, zaliczyliśmy półtora wypadku przy pracy. To normalne. Zagraliśmy bardzo słabo w pierwszej, ale znakomicie w drugiej części meczu".

Nolito
"Okienko zamyka się w poniedziałek o północy. Do tego czasu czekamy. Niezależnie od tego, czy będą wzmocnienia, czy też nie, naszym celem jest zdobywanie trofeów".

Poprawa
"Po prostu zobaczyliśmy zagrożenie. Taki jest nowoczesny futbol. Musimy podążać ścieżką w kierunku tytułów. Chcemy, żeby Barça była wielka".

Analiza stylu gry drużyny Valverde
"Zaczęliśmy kiepsko. Athletic gra w określony sposób i stworzył nam sporo problemów, ale byliśmy w stanie znaleźć rozwiązanie. Wygraliśmy trzy ostatnie mecze z tą drużyną, ale wolałbym już się z nią nie mierzyć".

Javier Mascherano
"To kluczowy zawodnik ze względu na osiągane przez niego wyniki oraz jego charakter".

Sędziowanie
"Nigdy o tym nie mówię".

Udostępnij:

Komentarze (50)

Gorące tematy