Calciomercato.com: Adriano przejdzie testy medyczne w Lazio

Majerr

7 czerwca 2016, 14:22

Sport

31 komentarzy

Dni Adriano na Camp Nou są już policzone. Lewy obrońca najprawdopodobniej opuści Barcelonę na rzecz włoskiego Lazio. W Rzymie oczekują na jutrzejsze testy medyczne, przez które ma przejść brazylijski zawodnik.

Jak podaje włoska strona internetowa calciomercato.com: „lewy obrońca Barcelony Adriano Correia jest bardzo bliski transferu do Lazio. Jutro zawodnik powinien pojawić się w Rzymie, aby rozpocząć testy medyczne, co jest wyraźnym sygnałem do zakończenia całej historii”.

Adriano był jednym z tych podopiecznych Luisa Enrique, z których asturyjski szkoleniowiec nie korzystał prawie wcale. Obok Alvesa, Bartry oraz Sandro Brazylijczyk będzie kolejnym zawodnikiem, który opuści Camp Nou.

Lazio od dłuższego czasu wykazywało swoje zainteresowanie usługami Adriano, jednak sankcja transferowa nałożona na FC Barcelonę przez FIFA sprawiła, że kataloński klub nie pozwolił Brazylijczykowi na opuszczenie zespołu. W marcu obie strony podpisały nową umowę (do 2017 roku), lecz miała ona na celu jedynie zabezpieczenie przyszłości zawodnika, a nie wiązanie się przez niego z klubem na kolejne lata.

Gracz, który w październiku skończy 32 lata, przyszedł do Barçy przed sezonem 2010/11, przenosząc się z Sevilli. Katalończycy zapłacili wówczas 9,5 mln euro kwoty stałej + 4 mln euro zmiennych. Jeżeli Adriano pomyślnie przejdzie testy medyczne, Lazio podpisze z nim czteroletni kontrakt, mogąc przekazać Barçy niewielką sumę pieniędzy.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Poważnych testów medycznych to on nie przejdzie, chyba że jak kiedyś obejrzą mu muskulaturę i zęby...

« Powrót do wszystkich komentarzy