Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Luis Enrique: Ten mecz był widowiskiem od samego początku

 14 września 2016, 00:09

 Ola

Źródło: Marca

 25 komentarzy

Na konferencji prasowej po meczu z Celtikiem trener Luis Enrique wyraził swoje zadowolenie z powodu pewnego zwycięstwa jego drużyny w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Widowisko: „My, trenerzy, jesteśmy trochę dziwni i wyróżniamy rzeczy, o których zwykle się nie mówi. Popełniliśmy niewiele błędów, ale rywal w jedynej groźnej akcji pod naszą bramką wypracował sobie rzut karny. Jesteśmy w takim momencie sezonu, kiedy z czegoś niewielkiego tracimy gola, ale nie zawsze tak będzie. To pokazuje, że mecz może się zmienić w każdej chwili. Mimo wszystko myślę, iż to spotkanie było widowiskiem od samego początku”.

Lepsza gra przeciwko piątce obrońców: „Podstawą jest zachowanie świeżości i dobre ustawianie się. Zawodnicy zagrali na swoim poziomie i zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w każdym aspekcie”.

Andre Gomes: „Bardzo mi się podobał na pozycji piwota. Zagrał bardzo dobrze. Ma jakość, warunki fizyczne i gra w prosty sposób. To dobra opcja, by dać odpocząć Busquetsowi, tak samo Mascherano czy Rakitićiowi”.

Pressing: „Drużyna wykonała wiele rzeczy dobrze. Oczywistością są bramki i płynna gra, ale również podkreśliłbym pressing po stracie piłki i fakt, że rytm meczu nie opadł ani na moment. To był wspaniały wieczór. Poza tym to najwyższy wynik w historii meczów Ligi Mistrzów. Gratulacje dla culés za to wszystko”.

Wysoki poziom: „Niezależnie od systemu zawodnicy zagrali na wysokim poziomie, płynnie, widać było również nasze indywidualności, które są wyjątkowe. To świetny debiut”.

Messi: „Gra na każdej pozycji. Ma wolność. Jeśli ustawia się na pozycji numer 6 – jest najlepszy, na pozycji numer 8 – tak samo, a na dziesiątce też jest najlepszy na świecie. Dlatego ma wolność. To jest futbol totalny. Niemądre byłoby ograniczanie go! To najlepszy zawodnik wszech czasów, będziemy się cieszyć jego grą”.

Umtiti: „Zaskakuje mnie to, jak dobrze się zaadaptował. W przeszłości klub zawsze miał problemy na tej pozycji, ale podkreślam, że należy jeszcze poczekać. Trzeba dać czas nowym zawodnikom i podchodzić do tego ostrożnie”.

Iniesta: „Całą tę grę przejął prosto ode mnie, kiedy dzieliliśmy razem szatnię. Ta wizja, te woleje i te podania bez patrzenia, co ma za plecami… Potrafił przystosować się do wielu sposobów grania i jest zawodnikiem niepowtarzalnym, wyjątkowym. Nie potrzebuje dobrych warunków fizycznych do gry. Jest nieporównywalny”.

Prawa obrona: „Nie ustawię tam Messiego, bo by się marnował. Aleix? Mogę powołać tylko 18 piłkarzy. To puzzle, które muszą układać trenerzy”.

Suárez: „To nie był jego najbardziej precyzyjny mecz, ale jakie to ma znaczenie, kiedy pressing go nie męczy, a potem zdobywa jeszcze dwie bestialskie bramki. Ma nieograniczony kredyt zaufania”.

Estelady: „Prawie nie patrzyłem na trybuny. Oglądając to, co się dzieje na boisku, skupiam się na rzeczach piłkarskich, a polemiki mało mnie interesują”.

Rotacje: „W zależności od stanu zawodników będę tego pilnował. Oni należą do wszystkich, do klubów i do reprezentacji. Piłkarze nie są robotami i doznają kontuzji”.

Udostępnij:

Komentarze (25)

Gorące tematy