Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Łukasz Lewtak

3 kwietnia 2017, 08:15

21 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca, AS oraz lokalna prasa z GrenadyPrzekonacie się poniżej.

„Wszyscy na 100” – tak Mundo Deportivo podsumowuje mecz Granady z Barçą. „Bez Messiego i z rotacjami drużyna odpowiedziała, pewnie wygrała i ściga lidera. Gole zdobywali Suárez, Alcácer, Rakitić i Ney, który strzelił swoją setną bramkę dla Barçy. Jedyną rysą jest kontuzja kolana Rafinhi, który nie zagra przez kilka tygodni”. Czytamy też o wygranej Realu z Alavés 3:0. Benzema otworzył wynik po golu ze spalonego. MD pisze też o wątpliwościach Eldense dotyczących podejrzanych zakładów odnośnie przegranej 0:12 z Barçą B. Czytamy również o śmierci w wieku 73 lat Jaume Llauradó, byłego kandydata na prezydenta FC Barcelony i wiceprezydenta klubu w czasach Gasparta, oraz kolejnej wygranej Federera z Nadalem, tym razem w finale w Miami.

Sport podkreśla, że Luis Suárez brał udział we wszystkich czterech golach Barçy na Los Cármenes i poprowadził drużynę do wygranej. Rafinha doznał urazu menisku, Alcácer ponownie trafił do siatki, Aleña zadebiutował w Primera, a Neymar zdobył swoją setną bramkę dla Barcelony. Na górze okładki czytamy o trzech golach Realu i gwizdach w stronę Cristiano na Bernabéu, a na dole znajdziemy informację o śmierci Jaume Llauradó oraz podejrzeniach Eldense odnośnie oszustwa w meczu z Barçą B.

L’Esportiu podkreśla, że dzięki wypracowanej wygranej w Grenadzie Barça nadal jest w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Luis Suárez otworzył wynik i poprowadził zespół pod nieobecność Messiego. Dowiemy się także m.in. o śmierci Jaume Llauradó oraz wygranej Federera z Nadalem.

Marca pisze o „cudownym Isco”. „Alavés walczyło do 85. minuty i bramki ponownie najlepszego na boisku Isco”. Pomocnik mówi: „staram się wykorzystywać wszystkie okazje”. Z kolei Zidane podkreśla: „chcę, żeby Isco przedłużył umowę. On chce tutaj być”. Czytamy też, że Eldense prosi, aby przeanalizowano zakłady dotyczącego jego meczu z Barçą B, Federer ucieka Nadalowi, Barça odpowiada na presję lidera, a Luis Suárez przejmuje stery pod nieobecność Messiego, przez bezbramkowy remis ze Sportingiem Sevilla traci trzecie miejsce na rzecz Atlético, z kolei Diego Alves broni kolejny rzut karny (26 na 50 jedenastek strzelanych Alvesowi nie zakończyło się golem), a Valencia wygrywa z Deportivo 3:0.

AS także pisze o „cudownym” Isco, którego piękny gol odmienił bezbarwny mecz Realu z Alavés. Zidane mówi: „chcę, żeby Isco przedłużył umowę. On chce tutaj być”. Na górze okładki czytamy, że Barça pod wodzą Suáreza i Neymara nie dała szans Granadzie, a z boku znajdziemy podsumowania pozostałych wczorajszych meczów La Ligi. AS zwraca uwagę, że w ciągu miesiąca Atlético odrobiło dziewięć punktów de Sevilli.

Lokalny dziennik Granada Hoy podkreśla, że drużyna Lucasa Alcaraza nie mogła nawet pomarzyć we wczorajszym meczu z Barceloną. Andaluzyjczycy ulegli wyraźnie lepszemu zespołowi gości i jeszcze bardziej oddalili się od miejsca zapewniającego im utrzymanie się w Primera División.

Inny dziennik z Grenady Ideal również poświęca sporo miejsca na okładce wczorajszemu meczowi. Gazeta pisze, że gospodarze otrzymali zbyt dużą karę. Mimo to przyznaje, że Barcelona dominowała na boisku i nie widać było, że brakuje jej Messiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma opcji zeby Alena był gorszy od gomesa. Przeszedł wszystkie szczeble szkółki będąc kapitanem każdego rocznika, mvp ligi mistrzów juniorów i zamiast dać mu grac to zapychamy drużynę z całym szacunkiem ale szrotem jak Andre, dla mnie komedia

@Cley72: Zgadzam się, zamiast wprowadzać Alena powoli do drużyny to kupujemy śmiesznego gościa, który się kopie po głowie i nic nie wnosi do drużyny. A jak nie będzie dostawał szans na grę to odejdzie gdzieś, a potem odkupimy go za grube miliony.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.7.

« Powrót do wszystkich komentarzy