Ter Stegen: Nigdy nie miałem wątpliwości co do przedłużenia kontraktu

Dariusz Maruszczak

31 maja 2017, 09:30

AS

4 komentarze

Marc-André ter Stegen przedłużył wczoraj kontrakt z Barceloną do 30 czerwca 2022 roku. Niemiecki bramkarz udzielił wywiadu, w którym wyraził zadowolenie z powodu podpisania umowy, a także wypowiedział się na temat Luisa Enrique, walki o trofea i trudności w swoim pierwszym sezonie w barwach Barçy.

Nowy kontrakt: Nigdy nie miałem wątpliwości co do przedłużenia kontraktu. Drużyna jest fantastyczna i mamy nadzieję na zdobywanie kolejnych trofeów. Czuję się bardzo szczęśliwy z powodu przedłużenia umowy.

Trudne momenty: Gdy przybyłem do Barcelony, nie było łatwo, ale wsparcie otrzymane od klubu było kluczowe. Decyzje podjęte przez Barçę w poprzednim sezonie pokazały mi, że jestem dla klubu pierwszym bramkarzem zarówno teraz, jak i w przyszłości. Obecnie mam więcej zaufania do swoich decyzji. Wszystkiego uczę się bardzo szybko.

Jego gra: Zawsze staram się grać w najlepszy możliwy sposób, niezależnie od przeciwnika. Wszyscy chcą wygrać z Barceloną. Moja gra zależy też od filozofii klubu, która polega na utrzymywaniu się w posiadaniu piłki. Kiedy rywal zbliża się do naszej bramki, muszę być bardzo skoncentrowany, żeby nie popełnić błędu.

Najlepszy mecz: W spotkaniu z PSG na Camp Nou wszystko poszło dobrze i zapisaliśmy piękną kartę w historii klubu.

Trofea: Chcemy zdobyć ich jak najwięcej, ale Real był konsekwentny w wygrywaniu swoich pojedynków i nie przegrał już do samego końca. Dobrze wytrzymał presję. Nam został Puchar Króla, a w następnym sezonie chcemy zdobyć możliwie największą liczbę trofeów.

Luis Enrique: Ma w sobie wiele pasji, żyje piłką nożną i to mi się podoba. Zawsze patrzył na to, jak poprawić grę swoich zawodników, co podnosiło poziom drużyny. Zdobyliśmy z nim wiele trofeów. Na początku mieliśmy pewne problemy, ale ostatecznie traktował mnie bardzo dobrze i wiedział, że darzę go dużą sympatią.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech sie nauczy zdecydowanie wychodzic w sytuacjach 1 vs 1 oraz kryc krotki róg i bedzie bajka

Najlepszy bramkarz dla Barcelony. Ma jeszcze momenty, w których widać delikatnie brak doświadczenia (ma w końcu dopiero 25 lat - jak na bramkarza to bardzo mało), ale z czasem powinno być coraz lepiej. Niech tylko Valverde zadba, żeby obrona nie była parodią i Marc będzie wyciągał, co trzeba.

Brawo Mats! odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, nareszcie jest godny następca VV na swojej pozycji