Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Plan Barçy na zatrzymanie najlepszych piłkarzy ze szkółki

 18 czerwca 2017, 11:40

 Łukasz Lewtak

Źródło: Mundo Deportivo

 47 komentarzy

FC Barcelonie bardzo nie spodobało się przejście Jordiego Mbouli do AS Monaco, które opłaciło wynoszącą trzy miliony euro klauzulę zawodnika. Kataloński klub będzie chciał uniknąć kolejnych odejść najzdolniejszych piłkarzy ze szkółki i ma zamiar zwiększyć ich klauzule odstępnego.

Aby zapobiec odejściom zawodników po ukończeniu przez nich 18. roku życia, Barça wymaga od piłkarzy podpisania dwóch kontraktów - zwykłej umowy oraz umowy wstępnej, która zakłada, że koszt odejścia gracza po osiągnięciu przez niego pełnoletności będzie wynosić trzy miliony euro. Teraz kataloński klub zamierza podwyższyć tę kwotę. Będzie ona dotyczyła nowych zawodników, którzy trafią do Barcelony. Klub na razie nie precyzuje, ile będzie wynosiła nowa klauzula dla młodych piłkarzy, ale mówi się o pięciu a nawet dziewięciu milionach euro.

Barcelona utrudniła już swobodne odejście z klubu tuż po ukończeniu 18. roku życia trzy lata temu, kiedy to Sanabria zdecydował się na przejście do Romy, ponieważ, jak sam mówił, w stolicy Katalonii nie rozwijał się dostatecznie szybko. Teraz Barça uznała, że tamte działania nie były wystarczające.

Udostępnij:

Komentarze (47)

Gorące tematy