Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Piłkarze Realu stają w obronie Piqué

 30 sierpnia 2017, 21:30

 Majerr

Źródło: El Periódico

 33 komentarze

Już w najbliższą sobotę na Santiago Bernabéu reprezentacja Hiszpanii zagra z Włochami w meczu kwalifikacyjnym do przyszłorocznego mundialu. Przed tym spotkaniem gracze Realu proszą kibiców, aby nie gwizdali na Gerarda Piqué.

W ostatnim czasie Gerard Piqué za każdym razem, gdy pojawia się na boisku w koszulce reprezentacji Hiszpanii, zbiera porcję gwizdów od znacznej części fanów zgromadzonych na stadionie. W obawie o ponowne zajście takiej sytuacji Sergio Ramos, Dani Carvajal i Nacho zwrócili się do kibiców z prośbą o to, aby powstrzymali się od okazywania swojej niechęci wobec obrońcy Barçy.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Nacho powiedział: – jako kolega Piqué muszę prosić o to, aby Bernabéu było z nim. Gramy o awans do mistrzostw świata, a Piqué jest kolegą z reprezentacji, który zawsze w 100% był z nami.  Proszę o maksymalne wsparcie, zarówno dla Piqué, jak i dla pozostałych zawodników.

– Piqué jest aż nadto wyleczony z lęku. Od wielu lat gra w elicie w takim klubie jak FC Barcelona, gdzie wymagania są maksymalnie wysokie, podobnie jak w reprezentacji. Liczę jedynie, że w sobotę, zarówno kibice, jak i zawodnicy, będziemy jednością w walce o mundial.

Wychowanek Realu dołączył tym samym do Daniego Carvajala i Sergio Ramosa, którzy wcześniej zwracali się do kibiców w sprawie ich zachowania wobec Piqué. Prawy obrońca Los Blancos powiedział: – chociaż każdy ma prawo wyrażać swoje opinie, nie trzeba gwizdać na Piqué. Wszyscy walczymy o osiągnięcie tego samego celu i jeśli gwiżdżą na jednego z nas, gwiżdżą wówczas na wszystkich.

Z kolei kapitan Realu wyznał: – trzeba wspierać wszystkich, którzy bronią koszulki reprezentacji Hiszpanii i noszą ten herb, a Piqué jest jednym z nich. Niech nie będzie gwizdów na kogokolwiek, nie tylko na Piqué.

Udostępnij:

Komentarze (33)

Gorące tematy