Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Rafinha może wrócić do gry pod koniec listopada

 22 września 2017, 09:30

 Ola

Źródło: Sport

 49 komentarzy

Jak informuje dziś kataloński Sport, Rafinha Alcântara może wrócić do gry pod koniec listopada. Pomocnik, który miał pauzować przez cztery miesiące, wciąż nie rozpoczął treningów na boisku.

Uzyskanie informacji na temat Rafinhi Alcântary jest bardzo trudnym zadaniem. Nie tylko ze względu na politykę, jaką stosuje w komunikacji z mediami kataloński klub, ale również dlatego, że zawodnik od 8 września nie pojawił się w Ciutat Esportiva.

Jedyne informacje to w zasadzie te, które sam piłkarz zamieszcza w mediach społecznościowych. Co jakiś czas publikuje zdjęcia bądź filmy z siłowni. Sport donosi, że od dwóch tygodni Rafinha kontynuuje pracę pod okiem Ramona Cugata, lekarza, który operował go w kwietniu. Wówczas prognozowano, że kontuzja kolana wykluczy zawodnika z gry na cztery miesiące.

Rzeczywistość okazała się jednak okrutna dla pomocnika. Pięć i pół miesiąca po artroskopii kolana zawodnik wciąż nie wybiegł na boisko. Praca Rafinhi ogranicza się do ćwiczeń na siłowni, które mają wzmocnić jego nogę. Odczucia zawodnika nie są na tyle pozytywne, by mógł on rozpocząć treningi na boisku. Co więcej rozważano nawet ponowną operację, jeśli sytuacja nie uległaby poprawie.

Ostatecznie zrezygnowano z drugiego zabiegu, gdyż oznaczałby on przynajmniej kolejne trzy miesiące poza boiskiem. Lekarze ustalili nowy termin powrotu zawodnika do gry na koniec listopada. Jest to jednak optymistyczna prognoza, zakładająca, że Rafinha będzie czynił znaczące postępy w rehabilitacji.

Udostępnij:

Informacje o kontuzji

Kontuzjowany: Rafinha
Data wystąpienia kontuzji: 03.04.2017
Przewidywany czas powrotu: Pod koniec listopada

Komentarze (49)

Gorące tematy