Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Paulinho: Chcę pomagać Messiemu, by dalej był najlepszy na świecie

 17 października 2017, 17:44

 Julia Cicha

 24 komentarze

Paulinho wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Olympiakosem. Brazylijczyk porównał grę u boku Messiego i Neymara oraz opowiedział o swojej adaptacji w Barcelonie.

[Marc Brau, Barça TV] Do tej pory zagrałeś w dwóch pierwszych meczach Barcelony w Lidze Mistrzów. Co oznaczają dla ciebie występy w tych rozgrywkach? Wcześniej brałeś udział choćby w spotkaniach Premier League, Copa América, niemal wszystkich rozgrywkach międzynarodowych...
Gra w Lidze Mistrzów daje mi wiele satysfakcji. Do tej pory nie miałem szansy na występy w tych rozgrywkach, a teraz to się zmieniło. Muszę to w pełni wykorzystać. W życiu nie zawsze ma się takie okazje. Chcę wykorzystać szanse otrzymane od trenera. Liga Mistrzów różni się od innych rozgrywek.

[Roger Arbusa, Catalunya Radio] Miesiąc temu po meczu z Eibarem Valverde powiedział, że na początku spotkań jesteś nieco zagubiony, a potem jest już lepiej. Dzisiaj czujesz, że całkowicie zaadaptowałeś się w drużynie?
Tak, myślę, że całkowicie. Na początku sezonu, z pomocą kolegów, zacząłem adaptację. Przede mną jeszcze wiele nauki. Chcę jak najlepiej rozumieć grę i wymagania trenera, by mieć większą wolność. Teraz jestem spokojniejszy, przez co podejmuję lepsze decyzje.

[Edgar Fornós, RAC1] W poprzednich drużynach grałeś na wielu pozycjach. Na jakim miejscu w linii pomocy Barcelony czujesz się najlepiej?
Zawsze byłem pomocnikiem, także w reprezentacji Brazylii, gdzie gramy trójką pomocników. W obu drużynach trenerzy dają mi wolność, mam okazję asystować i strzelać gole. To moja najlepsza cecha. Chcę grać jak najlepiej i pomagać kolegom.

Koledzy bardzo cię wspierają. Jakie są twoje relacje z Messim? Pomógł ci w adaptacji?
Sama gra z nim jest wyjątkowa, zawsze go podziwiałem, a teraz mam to szczęście, że mogę grać razem z nim. Wiemy, jak dobrym jest zawodnikiem. Fantastycznie mnie przyjął. Jest bardzo miły, traktuje mnie po przyjacielsku, inni piłkarze też.

[Helena Condis, Cadena COPE] Luis Suárez strzelił trzy gole w lidze i za każdym razem byłeś wtedy na boisku. Co możesz dać jemu oraz Barcelonie w ataku?
Chcę dać od siebie jak najwięcej siły fizycznej w grze. Pragnę prowokować sytuacje, które łatwiej pozwolą nam przesądzić o wyniku spotkania. W piłce nożnej nie ma określonych funkcji. Chodzi, by czuć się wygodnie i dawać z siebie wszystko. Chcemy rozegrać jak najlepszy sezon.

[Carles Escolán, Radio Marca] Mówisz, że jesteś spokojniejszy. Jest tak dlatego, że uwierzyłeś w siebie? Na początku pojawiały się wątpliwości dotyczące twojej osoby, a teraz ludzie domagają się twojego wejścia na boisko, gdy sytuacja się komplikuje. To również cię uspokaja?
Byłem pewny siebie już kiedy przeszedłem do Barcelony. Pytano mnie o to wcześniej. Nie muszę niczego nikomu udowadniać. Chcę jedynie pokazać kolegom, że daję z siebie wszystko. Muszę pracować w spokoju i wykorzystywać otrzymywane szanse, szanując przy tym kolegów. Muszę odpowiednio dzielić się pozycją, bo to pomaga zespołowi zdobywać tytuły, a to jest najważniejsze.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Grałeś już z Messim i Neymarem. Czy Messi czymś cię zaskoczył? Uważasz go za najlepszego piłkarza na świecie, gra z nim jest zaszczytem?
Grałem z Neymarem w reprezentacji Brazylii, teraz występuję u boku Messiego. To różni zawodnicy. Kiedy gram z Messim, najlepszym zawodnikiem na świecie, nie muszę wiele robić. To niesamowita radość występować z nim oraz resztą kolegów. Jestem im wdzięczny za otrzymaną pomoc.

Dziewięć zwycięstw i remis z Atlético. Oczekiwaliście tak dobrego początku po dwumeczu w Superpucharze Hiszpanii? Macie wielkie plany na ten sezon, czujecie, że możecie dokonać czegoś wielkiego?
Zawsze można być lepszym, w trakcie sezonu ważne jest utrzymanie pewności siebie. Dobry początek nas nie zaskoczył, bo dawaliśmy z siebie wszystko na treningach, by zapracować na te zwycięstwa. Nie są one dziełem przypadku, a ciężkiej pracy.

Czym różni się gra z Messim od gry z Neymarem?
Dobre pytanie. To zawodnicy o różnych cechach. Najbardziej wyróżniają ich technika oraz spokój przy wykańczaniu akcji. Trudno jest wymienić jedną różnicę, ponieważ obaj są tak dobrymi piłkarzami, że skupiam się jedynie na pomaganiu im.

Czy jutrzejszy mecz jest ważny również z innych powodów niż te sportowe?
Nie potrzebuję dodatkowej motywacji do gry w Lidze Mistrzów. Gra w Barcelonie gwarantuje największą motywację. Chcę być coraz lepszy, obserwować kolegów i uczyć się. Dam z siebie wszystko, by pomóc w zdobyciu ważnych trzech punktów.

Wygodniej gra ci się z Messim czy z Neymarem?
Muszę wybrać? Tak jak mówiłem, obaj są świetni. To trudne pytanie. Gra z oboma jest zaszczytem. Messi jest najlepszy na świecie, muszę mu pomagać w osiąganiu postawionych celów. Za 3-4 lata najlepszy na świecie może być Neymar.

[Josep Soldado, Atresmedia] Widziałeś się niedawno z Neymarem. Żałuje odejścia z Barcelony czy cieszy się z gry w PSG?
Nigdy o tym nie rozmawialiśmy, to jego osobista sprawa. Uważam, że przy podejmowaniu takich decyzji trzeba być przekonanym na 100%. Skoro postanowił odejść, miał swoje powody.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (24)

Gorące tematy