Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Botía: Barcelona jest faworytem, ale zaczynamy od 0:0

 17 października 2017, 22:06

 Ola

Źródło: AS

 3 komentarze

Alberto Botía, były zawodnik FC Barcelony, a obecnie stoper Olympiakosu, wypowiedział się na temat jutrzejszego spotkania podczas konferencji prasowej.

Jakiego meczu się spodziewacie?

Przyjazd do Barcelony zawsze jest wyjątkowy. Grałem tutaj przez siedem lat, zaczynałem w La Masíi i miałem okazję trafić do pierwszego zespołu. Jestem dumny, że broniłem tych barw, tak samo, jak teraz jestem dumny, że bronię barw Olympiakosu. Chcemy się cieszyć spotkaniem, dać z siebie wszystko i postarać się zakończyć mecz z uśmiechem.

Co byś powiedział ludziom, którzy stawiają Barcelonę w roli faworyta?

To normalne, że Barça jest uważana za faworyta. Oczywiście jest to trudny mecz, ale zaczynamy od 0:0 i będziemy się bardzo starać. Barça ewoluowała. W pierwszych miesiącach nie grała na 100% możliwości. Teraz ponownie wchodzi na bardzo wysoki poziom. Będziemy mieć szanse, jeśli też zagramy na bardzo wysokim poziomie.

O co najczęściej pytali cię koledzy w kontekście Barcelony?

Bardzo dużo wiedzą o Barcelonie. Znamienne jest to, że wszyscy cieszą się z tego, że tu są. To przykuwa uwagę.

Jaka jest największa broń Olympiakosu?

Każdy mecz jest inny. Postaramy się czuć się komfortowo. Tutaj nie możemy mieć piłki. Postaramy się robić rzeczy, które sprawią, że będziemy czuli się lepiej.

Co się z wami dzieje w tym roku?

Rozpoczęliśmy sezon inaczej, gubiliśmy punkty. Jednak staramy się, by wszystko wróciło do normalności. Ostatecznie będziemy walczyć o mistrzostwo. Jutro mierzymy się z Barceloną i to będzie innego rodzaju mecz.

Obecnie Barça jest bardziej nieprzewidywalna?

Zmienia swój system. To już nie jest 4-3-3 i ciężej jest to pojąć. Jednak zmierzymy się z najlepszymi piłkarzami na świecie. Nie ma znaczenia, w jakim systemie zagrają.

Jakich błędów nie można popełniać w meczu z Barçą?

Chodzi o szczegóły. W meczach z takimi zespołami jeden błąd kosztuje utratę bramki. Jeśli wszyscy nie będziemy biegać, będzie trudniej.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (3)

Gorące tematy