Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Barça będzie negocjować obniżenie ceny za Arthura

 9 grudnia 2017, 13:00

 Łukasz Lewtak

Źródło: Sport/Mundo Deportivo

 57 komentarzy

  • Dziennik Sport informuje, że Barça będzie dążyła do obniżenia wynoszącej 50 mln euro klauzuli odejścia Arthura
  • Gremio posiada w sumie 90% praw do zawodnika, dlatego negocjacje będą prowadzone jedynie z klubem
  • Zdaniem Sportu Brazylijczycy są świadomi, że żaden zespół nie zapłaci 50 mln, i dlatego zasiądą do rozmów

Robert Fernández spotkał się ostatnio z 21-letnim pomocnikiem Gremio Arthurem oraz jego rodziną i reprezentantami. Mundo Deportivo informuje, że Barcelona nie rozpoczęła jeszcze negocjacji w sprawie sprowadzenia zawodnika, ale zdaniem Sportu kataloński klub niedługo rozpocznie starania o zmniejszenie ceny za piłkarza, która, zgodnie z jego klauzulą, wynosi obecnie 50 milionów euro.

Powszechną praktyką w Ameryce Południowej jest dzielenie praw do piłkarza na różne podmioty, co utrudnia negocjacje w sprawie sprowadzenia zawodnika. W przypadku Arthura sytuacja jest jednak korzystna dla Barçy, ponieważ Gremio posiada aż 80% praw do Brazylijczyka, a kolejne 10% należy do powiązanego z klubem przedsiębiorcy Celso Rico. Ostatnie 10% ma sam piłkarz. Obecnie Arthur ma kontrakt z Gremio do 2021 roku. W umowie nie są przewidziane żadne odstępstwa od klauzuli, dlatego też wstępnie każdy klub zainteresowany zawodnikiem musi wyłożyć 50 mln euro.

Sport informuje, że Barcelona ma zamiar podjąć starania w celu obniżenia ceny za Arthura. Jako że Gremio posiada w sumie 90% praw do zawodnika, przedstawiciele Blaugrany będą negocjować jedynie z brazylijskim klubem, co powinno uprościć rozmowy. Jednak z drugiej strony może to spowodować większe trudności w znacznym obniżeniu ceny, jako że europejskie kluby często namawiają piłkarzy z Ameryki Południowej, aby zrezygnowali ze swojej części praw, po czym zamieniają ją w dodatkową pensję, rozłożoną na całą długość trwania umowy.

Jak informował już wcześniej Sport, Arthur jest zdecydowany na transfer do Barçy i nie będzie brał pod uwagę ofert innych klubów. Zdaniem katalońskiego dziennika Gremio jest świadome, że żaden europejski zespół nie zapłaci 50 mln euro, dlatego na pewno zasiądzie do negocjacji. Wydaje się, że 32 miliony zapłacone przez Manchester City za Gabriela Jesúsa w lipcu 2016 roku wyznaczają górną granicę, której, mimo inflacji na rynku transferowym, Barça nie zamierza przekraczać.

Udostępnij:

Komentarze (57)

Gorące tematy