Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Valverde: Czerwona kartka? Sam zawodnik się wystraszył i nawet nie protestował

 10 grudnia 2017, 23:26

 Majerr

Źródło: Marca

 5 komentarzy

Ernesto Valverde pojawił się na tradycyjnej pomeczowej konferencji prasowej po zwycięstwie swojej drużyny w wyjazdowym starciu z Villarrealem.

– Rywale byli bardzo dobrze ustawieni i zamykali korytarze na boisku. Ponadto sprawiali wiele problemów w grze z kontrataku. To był mecz, który mógł się nam bardzo mocno skomplikować, jednak ostatecznie rozwiązaliśmy go na naszą korzyść. Mieliśmy problemy z rozgrywaniem piłki, ponieważ wiedzieliśmy, że rywal dysponuje dobrymi kontratakami. Ważne było odniesienie zwycięstwa po dwóch kolejnych remisach. Niezależnie od tego, co zrobi rywal, obowiązkiem zawsze jest wygranie spotkania.

– Villarreal ma zawodników, którzy bardzo dobrze grają na wolnych przestrzeniach. To dobry zespół, odpowiednio zorganizowany. Gracze mają umiejętności, aby rozgrywać piłkę. To normalne, że stwarzają problemy swoim przeciwnikom.

– Odnośnie czerwonej kartki, należy zwrócić uwagę na to, co pozytywne. Wyrzucenie z boiska to coś, co może się wydarzyć w trakcie spotkania. Uważam, że sam zawodnik zdał sobie sprawę, że przesadził ze swoim wejściem. Nie widziałem tego w telewizji, ale wydawało mi się, że było to niebezpieczne zagranie. Sam zawodnik się wystraszył i nawet nie protestował.

– W futbolu nie można zabierać ze sobą spokoju, gdyż bardzo szybko nadchodzi kolejne spotkanie. Zagraliśmy przeciwko świetnemu rywalowi, a zwyciężanie na takich stadionach jest ważne.

– Wejścia Jordiego są bardzo niebezpieczne dla rywali, z racji tego, że są niespodziewane. Wejścia tą stroną boiska były jednym z kluczy do zapewnienia sobie zwycięstwa.

– Nie mamy wątpliwości co do Vermaelena. Pojawił się w kluczowym dla nas momencie i bardzo dobrze odpowiada swoją grą.

Udostępnij:

Komentarze (5)

Gorące tematy