LaLiga Promises: Infantil B zwycięża po raz trzeci z rzędu

2 komentarze
  • Drużyna Infantilu B wygrała turniej LaLiga Promises dla zawodników z rocznika 2005
  • W finale młodzi piłkarze Barcelony pokonali 1:0 rówieśników z Valencii
  • Był to trzeci z rzędu triumf Blaugrany w tych rozgrywkach i szósty w ostatnich siedmiu edycjach

Infantil B po raz trzeci z rzędu został zwycięzcą turnieju LaLiga Promises. W meczu finałowym młodzi piłkarze Barcelony pokonali 1:0 Valencię.

Jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Gerard Hernández. Pierwsza część spotkania była bardziej wyrównana i nie obfitowała w okazje bramkowe, jednak po przerwie Katalończykom udało się przejąć kontrolę nad spotkaniem i zakończyć je zasłużonym zwycięstwem. Była to trzecia z rzędu wygrana Barcelony w tym turnieju i jednocześnie szósta w siedmiu ostatnich edycjach.

Infantil B rozpoczął zmagania w LaLiga Promises 27 grudnia od zwycięstwa 3:0 nad Deportivo Alavés po bramkach Cristóbala Lópeza, Llorença Paresa i Jana Moliny Vilaseki. Następnie, wieczorem tego samego dnia, młodzież Barcelony przegrała 0:1 z Villarrealem, finalistą poprzedniej edycji. Mecz rozstrzygnął się po szybkiej kontrze zawodników Żółtej Łodzi Podwodnej zakończonej golem Enrique. W ostatnim meczu grupowym Barça pokonała 3:0 AS Romę po hat-tricku Cristóbala, dzięki czemu zajęła drugie miejsce w grupie, dające awans do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Infantilu B był Juventus. Bramka Cristobala dała Blaugranie zwycięstwo 1:0 i awans do półfinału, w którym czekała drużyna Atlético Madryt. Po pierwszej połowie meczu z zespołem ze stolicy Barcelona prowadziła już 2:0 po golach Gerarda i Amadou Balde, ale w drugiej części spotkania role się odwróciły i Los Colchoneros wyrównali stan rywalizacji. O awansie do finału przesądziła seria rzutów karnych, w której młodzi Katalończycy wygrali 4:3. W drugim półfinale Valencia pokonała 1:0 Espanyol, jednak w najważniejszym meczu turnieju Nietoperze musieli uznać wyższość Barcelony.

W turnieju brali udział zawodnicy z rocznika 2005 (12 lat). Do rywalizacji przystąpiły między innymi takie zespoły jak Real Madryt, Borussia Dortmund czy PSG. Zakończony wczoraj wieczorem turniej został rozegrany po raz 22. w historii. Informacja o zwycięstwie młodzieży Barcelony pojawiła się dziś na okładkach największych dzienników sportowych w Hiszpanii.

Daleka droga przed nimi. A na końcu i tak zamiast dostawać szansę jako wyróżniający się zawodnicy drugiej drużyny, minuty będą dostawać zawodnicy pokroju Andre.

Gratki dla młodzików, szkoda że Barca B sobie tak nie radzi.