Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Yerry Mina: Kiedy pojawiła się możliwość przejścia do Barçy, nie zastanawiałem się dwa razy

 13 stycznia 2018, 14:49

 Łukasz Lewtak

Źródło: Mundo Deportivo

 46 komentarzy

Yerry Mina został dziś oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Barcelony. 23-letni kolumbijski środkowy obrońca, który kosztował 11,8 miliona euro i podpisał umowę do 2023 roku, wziął udział w konferencji prasowej razem z wiceprezydentem FC Barcelony ds. sportowych Jordim Mestre.

Mestre do Miny: "Wiemy, że bardzo się cieszysz, twoja mina to zdradza. My również się cieszymy".

Yerry Mina: "Spełnia się moje marzenie. Zawsze na to pracowałem. Będę twardo stąpał po ziemi, a oczami patrzył w niebo. Mam nadzieję, że wiele się nauczę".

Yerry Mina o wyjściu na murawę Camp Nou bez butów: "Jest taki werset w Biblii, który mówi o tym, że trzeba nastąpić boso na ziemię, na której chce się odnieść triumf. Ja chcę napisać historię i dlatego zawsze to robię".

O swojej roli w zespole: "Będę wykonywał swoją pracę i mam nadzieję, że wiele się nauczę od swoich kolegów. Wiem, jak ważna jest gra dla Barcelony. Czuję już, że atmosfera jest dobra. Idę krok po kroku".

O propozycji Barcelony: "Byłem spokojny, ale kiedy pojawiła się ta możliwość, nie zastanawiałem się dwa razy. Będę ciężko pracował i wiele się uczył".

O Messim: "Zwróciłem uwagę na jego skromność. Podszedł do mnie razem z Suárezem. To było wyjątkowe. Miałem gęsią skórkę".

O stylu Barcelony: "Zawsze podziwiałem Barcelonę. To korzystne, że lubię jej styl. Będę mógł go teraz praktykować tutaj".

Jordi Mestre o wypożyczeniu Ardy: "Wypożyczyliśmy go na 2,5 roku. Turecki klub pokryje całą pensję zawodnika".

Yerry Mina o tym, czy zagra z Espanyolem: "To decyzja trenera. Niezależnie od tego, czy zagram, czy nie, będę pracował. Po to tutaj przyszedłem".

O swoich tańcach i radości: "Postaram się kontrolować adrenalinę. Na boisku staram się pokazywać to, co czuję wewnątrz".

O mundialu: "Przyszedłem tu, aby pracować, wnieść coś do zespołu i być z najlepszymi. Dzięki wykonywanej tu pracy będę walczył o miejsce w kadrze".

O ulubionej pozycji i swoich idolach: "Skupiałem się na pomocnikach, ponieważ wcześniej grałem w środku pola, a także na środkowych obrońcach - Piqué, Mascherano, Umtitim i Vermaelenie. Wszyscy mi się podobają. Będę grał tam, gdzie wystawi mnie trener".

Jordi Mestre o informacjach prasy na temat oferty Realu za Messiego w 2013 roku: "Zawsze byliśmy z rodziną Messiego. Chcemy, żeby pozostał z nami przez wiele lat".

Jordi Mestre o tym, czy Barcelona sprowadzi jeszcze jakiegoś piłkarza w tym miesiącu: "Nasz sztab cały czas pracuje".

Jordi Mestre o pensjach piłkarzy: "Nasi dyrektorzy bardzo o to dbają, to istotny temat. Jeśli dokonujemy takich operacji, to znaczy, że możemy sobie na nie pozwolić".

Yerry Mina o religii: "Mama zawsze mi to wpajała i jest to dla mnie ważne".

Udostępnij:

Komentarze (46)

Gorące tematy