Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Lista meczów, w których Ousmane Dembélé na pewno nie zagra

 16 stycznia 2018, 16:20

 Xoaniño

Źródło: Sport/Marca

 60 komentarzy

Ousmane Dembélé doznał kontuzji mięśnia półścięgnistego lewego uda i w związku z tym czeka go trzy- bądź czterotygodniowa przerwa od piłki nożnej. To kolejny uraz napastnika, który wcześniej był wykluczony z gry przez prawie trzy i pół miesiąca z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda.

Dembélé zdążył zagrać parę minut w kilku ostatnich meczach oraz wystąpić w niedawnym pojedynku z Realem Sociedad, podczas którego nabawił się kontuzji. Piłkarz rozpoczął już rehabilitację.

Według klubowych lekarzy Francuza może czekać nawet miesięczna przerwa. I choć istnieje możliwość, że Ousmane Dembélé będzie w stanie wystąpić w meczu z Chelsea 20 lutego na Stamford Bridge, to jeśli weźmiemy pod uwagę jego wcześniejszy uraz, szansa ta wydaje się nikła.

Dembélé doznał urazu tej samej grupy mięśniowej co cztery miesiące temu. Jest to bez wątpienia zły prognostyk, ponieważ mięśnie te cechuje identyczny mechanizm skurczu. W związku z tym istnieje możliwość, że piłkarza czekać będzie kolejna operacja, która może negatywnie wpłynąć na jego proces rehabilitacji.

Według lekarza Pedra Luisa Ripolla nie należy ustanawiać konkretnej daty powrotu napastnika do zdrowia (w Barcelonie mowa jest o 3-4 tygodniach przerwy). W jego opinii przyczyna kontuzji Ousmane'a Dembélé leży w całej grupie tylnych mięśni uda, które w głównej mierze są angażowane przy sprincie zawodnika. 

Ze względu na rozmiar i miejsce urazu kontuzję należy traktować poważnie. To skomplikowany problem, który ma wpływ na całą grupę mięśni, a nie odosobniony przypadek.

Oto lista meczów, w których Ousmane Dembélé na pewno nie zagra:

  • 17.01.2018: Espanyol - FC Barcelona (ćwierćfinał Puchar Króla)
  • 21.01.2018: Real Betis - FC Barcelona (LaLiga, 20. kolejka)
  • 25.01.2018: FC Barcelona - Espanyol (ćwierćfinał Puchar Króla)
  • 28.01.2018: FC Barcelona - Alavés (LaLiga, 21. kolejka)
  • 31.01.2018: półfinał Pucharu Króla (wyjazd)
  • 4.02.2018: Espanyol - FC Barcelona (LaLiga, 22. kolejka)
  • 7.02.2018: półfinał Pucharu Króla (u siebie)
  • 11.02.2018: FC Barcelona - Getafe (LaLiga, 23. kolejka - data do potwierdzenia)

Udostępnij:

Komentarze (60)

Gorące tematy