Następny mecz:  Barcelona  -  Sociedad     ·  Dziś o 20:45  ·  38. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oficjalnie: Sergi Roberto przedłuży kontrakt z Barceloną

 19 stycznia 2018, 11:57

 Dariusz Maruszczak

Źródło: FCBarcelona.cat

 78 komentarzy

Jak informuje oficjalna strona internetowa FC Barcelony, klub doszedł do porozumienia z Sergim Roberto w sprawie nowej umowy, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Najlepszą wiadomością dla culés jest zmiana klauzuli odejścia Sergiego Roberto, która do tej pory wynosiła zaledwie 40 milionów euro. Teraz została ona ustalona na 500 milionów euro. Barcelona w najbliższych dniach ogłosi, kiedy Sergi Roberto oficjalnie złoży podpis na nowym kontrakcie.

Sergi Roberto trafił do Barcelony w wieku 14 lat z Nàsticu Tarragona. Po przejściu przez kolejne kategorie futbolu młodzieżowego zadebiutował w pierwszym zespole 10 listopada 2010 roku w spotkaniu z Ceutą w Pucharze Króla. Do pierwszej drużyny ostatecznie został włączony latem 2013 roku.

Do tej pory Sergi Roberto zdobył cztery mistrzostwa Hiszpanii, dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, po cztery razy Puchar Króla i Superpuchar Hiszpanii, a także po dwa razy sięgnął po Superpuchar Europy i klubowe mistrzostwo świata. W barwach Barcelony rozegrał 178 meczów i strzelił 7 goli. Najbardziej pamiętnym trafieniem Roberto była oczywiście bramka w pojedynku z PSG w Lidze Mistrzów, decydująca o powodzeniu jednej z największych remontad w dziejach piłki nożnej.

Udostępnij:

Komentarze (78)

Gorące tematy