Następny mecz:  Barcelona  -  Sociedad     ·  Dziś o 20:45  ·  38. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Poranny przegląd prasy FCBarca.com

22 stycznia 2018, 07:50

53 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo pisze na okładce o manicie Barcelony w drugiej połowie meczu z Realem Betis. Leo Messi strzelił dwa gole i zaliczył kolejny genialny występ. Ivan Rakitić i Luis Suárez uzupełnili listę strzelców. Barça ma na koncie 54 punkty i o 11 oczek wyprzedza Atlético, o 14 – Valencię, a o 19 – Real Madryt. Dziennik pisze, że wygrana Los Blancos nad Deportivo 7:1 może być dla podopiecznych Zinedine’a Zidane’a zastrzykiem energii. Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole i przeglądał się w telefonie po tym, jak został zraniony w głowę. Rafael Nadal zagra w ćwierćfinale Australian Open z Marinem Čiliciem. Hiszpania w dobrym stylu pokonała Macedonię na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. PSG bez Neymara i z kontuzjowanym Kylianem Mbappe przegrało z Lyonem, a mecz kończyło w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Daniego Alvesa.

„Triumfalny pochód” - również Sport pisze o rozbiciu Betisu. Dziennik określa Barcelonę jako pana i władcę LaLigi oraz zauważa dużą przewagę Katalończyków nad resztą stawki. Rafinha jest już w Mediolanie, gdzie podpisze kontrakt z Interem. Sport informuje też o trzech punktach dla Realu i trzech szwach Cristiano Ronaldo.

Barcelona nie zmarnowała okazji, strzeliła Betisowi pięć goli w drugiej połowie i powiększyła przewagę nad Atlético oraz Valencią. Barça B odniosła cenne zwycięstwo na Teneryfie po trzech golach Carlesa Péreza. Reus pokonało Nàstic w derbach 2:1. Koszykarki Girony nie mogły nic zrobić w przegranym starciu z Avenidą. Koszykarze Barcelony przegrali na wyjeździe z Andorrą.

„Real wrócił do bycia Realem” – informuje Marca. Los Blancos po goleadzie w starciu z Deportivo ponownie dobrze radzą sobie, grając popołudniami. Gareth Bale stał na czele remontady, która pogodziła zespół z kibicami. Po dwa gole zdobyli Ronaldo i Nacho. Zidane uważa, że trio BBC dało energię pozostałym. „Cristiano leczy rany” – CR7 przerwa złą passę strzelecką, a lekarze musieli zatrzymać krwawienie z jego głowy. Messi i Barcelona podążają swoją drogą. Po szturmie na Villamarín Barça ma już 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli Atlético. Dziennik informuje, że Diego Costa nie zagra przez dziesięć dni z powodu kontuzji mięśniowej. Marca podaje wyniki spotkań LaLigi: Alavés zremisowało z Leganés 2:2, a Celta pokonała na wyjeździe Real Sociedad 2:1. W dzisiejszym wydaniu dziennika przeczytamy też o „petrodolorach w LaLidze” – dziewięć klubów Primera División i Segunda División sprowadza arabskich piłkarzy w ramach porozumienia z Arabią Saudyjską. Trzydziesta lekcja mistrza Sergio, który wygrał turniej golfowy w Singapurze. Jon Rahm awansował na drugie miejsce w światowym rankingu golfistów, zwiększając renomę Hiszpanów w tej dyscyplinie. Najlepsza wersja Hiszpanii w meczu z Macedonią zbliża ją do półfinału.

„Festiwal” – AS pisze o „terapeutycznej goleadzie” Realu na wybrzeżu w starciu z bardzo słabym Deportivo. Po dwie bramki zdobyli Nacho, Bale i Cristiano, a jedną dołożył Modrić. Barcelona ma 11 punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli. Messi zaliczył dublet, a kibice gości nagrodzili go owacją. PSG przegrało z Lyonem po bramce w ostatniej minucie, a Mbappe musiał opuścić boisko na noszach. Kontuzjowany Diego Costa nie wystąpi w meczu rewanżowym z Sevillą w Pucharze Króla. Leganés uratowało punkt w końcówce spotkania z Alavés, a Iago Aspas i Maxi Gómez pogłębiają kryzys Realu Sociedad. Dziś pojedynek Eibaru z Málagą, który będzie egzaminem dla nowego trenera gości José Gonzáleza. Nadal wymęczył zwycięstwo ze Schwartzmanem.