Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Sobota, 28 lipca *  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Od 74 meczów w LaLidze nie podyktowano rzutu karnego przeciwko FC Barcelonie

 29 stycznia 2018, 00:06

 Majerr

Źródło: Marca

 26 komentarzy

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w meczu przeciwko Deportivo Alves sędzia Iglesias Villanueva nie wskazał na jedenasty metr po tym, jak piłka uderzyła w polu karnym w rękę Samuela Umtitiego. Z tej okazji Marca postanowiła przypomnieć, kiedy po raz ostatni podyktowano rzut karny przeciwko drużynie z Camp Nou.

Na początek przypomnijmy, że ekspert Marki Andujar Oliver, który zajmuje się oceną kontrowersyjnych akcji, do których dochodzi w trakcie meczów, stwierdził na temat zagrania Samuela Umtitiego: „jest zagranie ręką Umtitiego po uderzeniu Ibai Gómeza, jednak nie jest ono zamierzone. Arbiter podjął dobrą decyzję o kontynuowaniu gry”.

Mimo tego na łamach tego samego dziennika postanowiono przypomnieć, kiedy po raz ostatni w rozgrywkach ligowych podyktowano rzut karny przeciwko FC Barcelonie. Czytamy, że żaden z ostatnich 219 karnych, które odgwizdano w Primera División, nie był wykonywany na bramkę Barçy. Ostatni raz bramkarz Barcelony musiał stanąć do pojedynku jeden na jednego 14 lutego 2016 roku w meczu Barçy z Celtą na Camp Nou. W tamtym meczu Guidetti wykorzystał stały fragment gry i dał swojej drużynie honorowe trafienie w przegranym 1:6 spotkaniu.

Od tamtego meczu Barça zagrała w 74 spotkaniach w LaLidze i ani razu nie podyktowano przeciwko niej rzutu karnego. Co więcej, w tym okresie Katalończycy w sumie 32 razy pochodzili do piłki ustawionej na jedenastym metrze.

Tagi:

La Liga

Udostępnij:

Komentarze (26)

Gorące tematy