Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Sobota, 28 lipca *  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ibai Gómez: Ręka Umtitiego była ewidentna

 29 stycznia 2018, 00:07

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS

 79 komentarzy

Ibai Gómez udzielił krótkiej wypowiedzi dla mediów po meczu Barcelona - Deportivo Alavés. Zawodnik gości skomentował między innymi decyzję sędziego Iglesiasa Villanuevy o nieodgwizdaniu rzutu karnego za zagranie ręką Samuela Umtitiego.

Ręka Umtitiego: Zagranie ręką było ewidentne. Sędziowanie jest trudne, akcje dzieją się bardzo szybko, ale zawsze wściekasz się, jeśli arbiter myli się na twoją niekorzyść. Zagraliśmy niemal perfekcyjne spotkanie. Barcelona jest lepsza, wiemy o tym, ale graliśmy swoje. Gospodarze byli jednak skuteczni, to jest ta różnica. Czujemy niedosyt, bo dwa zagrania przesądziły o losach meczu. Nie chcę zrzucać całej winy na sędziego, to trudny zawód i czasem potrzebna jest pomoc. Boli nas, że przegraliśmy w taki sposób. 

Jesteś zwolennikiem systemu VAR?: Zawsze tak się mówi, kiedy akurat sytuacja dotyczy bezpośrednio nas. Chciałbym, żeby sędziowie mogli skorzystać ze wsparcia i oni się z tym zgadzają. To była trudna sytuacja. Nie mówię, że sędzia widział to zagranie i umyślnie go nie odgwizdał, po prostu przy takich zagraniach przydałaby się pomoc.

Niewykorzystane okazje: Mieliśmy je przede wszystkim w drugiej połowie. Również ponoszę za to winę. Mam z tyłu głowy myśli, że gdybyśmy strzelili drugiego gola, to Barcelonie byłoby znacznie trudniej odrobić taką stratę.

Udostępnij:

Komentarze (79)

Gorące tematy