Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Sobota, 28 lipca *  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Tebas: Słowa Piqué nie były zbyt fortunne

 30 stycznia 2018, 12:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 27 komentarzy

  • Javier Tebas przyznał, że słowa Gerarda Piqué na temat Espanyolu były nie na miejscu
  • Prezes LaLigi skomentował kontrowersje sędziowskie po meczu Barcelony z Deportivo Alavés
  • Tebas zadeklarował, że na hiszpańskich stadionach nie ma miejsca dla radykalnych grup kibiców

Javier Tebas odniósł się wczoraj do wypowiedzi Gerarda Piqué po meczu z Espanyolem, po której lokalny rywal Barcelony złożył donos na zawodnika. Podczas gali prasy sportowej w Madrycie prezes LaLigi stwiedził: – nie mamy wystarczających kompetencji, żeby podjąć decyzję w sprawie tej wypowiedzi. Jak zawsze w takich sytuacjach sprawa została skierowana do Komisji Przeciwko Przemocy. Nie były to zbyt fortunne słowa.

Tebas został też zapytany o kontrowersje po meczu Barcelony z Deportivo Alavés. W końcówce spotkania sędzia nie podyktował rzutu karnego dla gości za zagranie ręką Samuela Umtitiego. – Gdybyśmy mieli system VAR, być może sędzia inaczej zinterpretowałby tę sytuację. To nie są łatwe decyzje – przyznał prezes ligi hiszpańskiej.

Kolejnym poruszonym tematem była obecność członków Ultras Sur, radykalnej grupy kibiców Realu Madryt, na trybunach Estadio Mestalla. – Ta sytuacja nie znaczy, że przemoc wraca na stadiony. Nie zgadzamy się na to, ponieważ tacy ludzie nie mogą wchodzić na trybuny. Takie sytuacje zawsze powodują problemy i dużo się o nich mówi, szczególnie że to nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie – zadeklarował Tebas.

Udostępnij:

Komentarze (27)

Gorące tematy