Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Sobota, 28 lipca *  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Zaplanowano pierwsze spotkanie w sprawie przedłużenia umowy Oriola Busquetsa

 30 stycznia 2018, 16:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: Marca

 40 komentarzy

  • Wkrótce odbędzie się spotkanie między agentem Oriola Busquetsa a działaczami Barcelony w sprawie nowej umowy dla zawodnika
  • Obecny kontrakt wygasa w czerwcu tego roku, więc zawodnik może już podejmować negocjacje z innymi klubami
  • Barça nie chce dopuścić do utraty kolejnego wychowanka

FC Barcelona podjęła działania w sprawie przedłużenia kontraktu z Oriolem Busquetsem. Działacze pionu sportowego klubu już wcześniej poinformowali agenta piłkarza José Maríę Orobitga o tym, że chcieliby, żeby pomocnik kontynuował swoją karierę w Dumie Katalonii. Pierwsze kontakty w tej sprawie miały miejsce już pod koniec listopada zeszłego roku, ale teraz obie strony zamierzają przejść do konkretów. W najbliższych dniach odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego ma dojść do ustalenia wstępnych warunków przedłużenia umowy.

Klub musi się spieszyć, ponieważ obecny kontrakt Oriola Busquetsa wygasa w czerwcu tego roku i już w tym momencie piłkarz ma prawo negocjować z innymi klubami. Zawodnik na razie nie podjął jednak rozmów z przedstawicielami żadnego innego zespołu, ponieważ jego priorytetem jest pozostanie w Barcelonie i rozważy odejście tylko w przypadku, gdy oferta klubu z Katalonii nie będzie dla niego satysfakcjonująca. 

Działacze Barçy chcą powstrzymać odpływ utalentowanych wychowanków z klubu. W ostatnich dniach Borussia Dortmund wyraziła chęć pozyskania Sergio Gómeza i zapłacenia 3 milionów euro klauzuli odstępnego. Latem ubiegłego roku Katalonię opuścił inny młody zawodnik wyszkolony w La Masíi, Éric García.

Udostępnij:

Komentarze (40)

Gorące tematy