Deportivo Alavés złożyło skargę do Komitetu Technicznego Arbitrów

Grzegorz Zioło

30 stycznia 2018, 18:00

Sport

42 komentarze
  • Deportivo Alavés złożyło skargę do Komitetu Technicznego Arbitrów po meczu z FC Barceloną
  • Piłkarze i trener klubu z Vitorii mieli zastrzeżenia co do decyzji Iglesiasa Villanuevy i jego asystentów
  • Baskowie uważają, że zostali skrzywdzeni przez sędziów także w kilku poprzednich spotkaniach

Deportivo Alavés złożyło oficjalną skargę do Komitetu Technicznego Arbitrów. Klub z Kraju Basków chce w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z powodu krzywdzących decyzji sędziów w kilku ostatnich spotkaniach.

Czarę goryczy przelał niedzielny mecz na Camp Nou i postawa Iglesiasa Villanuevy, która zdaniem Basków była krzywdząca dla ich zespołu. Po zakończeniu spotkania krytycznie o decyzjach sędziego wypowiedzieli się John Guidetti, Ibai Gómez i Víctor Laguardia, a dziś klub postanowił złożyć skargę w formie pisemnej.

– Znów nie mieliśmy szczęścia do arbitrów, ale moi gracze rozegrali bardzo dobre spotkanie – podkreślił na pomeczowej konferencji Abelardo Fernández. Trener Deportivo Alavés miał na myśli nie tylko pojedynek na Camp Nou, ale także poprzednie mecze z Valencią i Leganés.

Ibai Gómez napisał na swoim profilu na Instagramie, że sędziowie pomylili się w  sytuacjach "absolutnie kluczowych dla przebiegu meczu". Największe kontrowersje wzbudziły dwie decyzje arbitrów. W sytuacji, w której Paco Alcácer został faulowany, a Leo Messi skutecznie wykonał rzut wolny, sędzia boczny nie zasygnalizował pozycji spalonej reprezentanta Hiszpanii. Następnie, w końcówce meczu Samuel Umtiti dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, ale Iglesias Villanueva nie przyznał gościom rzutu karnego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli chodzi o sytuacje z Umtitim to w sumie jestem przychylny bardziej do braku karnego. Jednakże sędzia popełnił wiele znaczących błędów jak chociażby rzut wolny, z którego padła bramka na 2;1. Można by powiedzieć do Alaves tylko.. I know that feel bro..

« Powrót do wszystkich komentarzy