Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Sobota, 28 lipca *  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Arthur coraz bliżej Barcelony

 31 stycznia 2018, 10:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport, Mundo Deportivo

 77 komentarzy

  • Jak donosi dziennik Sport, rozmowy Barcelony z Grêmio w sprawie transferu Arthura posunęły się do przodu
  • Barça zaoferowała brazylijskiemu klubowi 30 milionów euro
  • Wedle tych informacji Grêmio nie wymaga już zapłacenia klauzuli odejścia pomocnika

Zdaniem Sportu Grêmio jest gotowe negocjować sprzedaż Arthura, którego klauzula odejścia wynosi 50 milionów euro. Barcelona zaproponowała ostatnio za pomocnika 30 milionów, w tym opłacenie kosztów prowizji dla jego agenta. Z kolei brazylijski klub, który posiada 60% praw do zawodnika, przedstawił kontrpropozycję w wysokości 36 milionów.

Cena została więc znacznie obniżona, zgodnie z oczekiwaniami Barcelony. Kataloński klub bardzo sprytnie rozpoczął starania o Arthura w końcówce zimowego okienka transferowego. W ten sposób uniknięto nieoczekiwanej ingerencji, tak jak to miało miejsce w przypadku Viniciusa Juniora, gdy Real Madryt zdecydował się zaoferować za napastnika Flamengo dwa razy więcej. Wielkie zainteresowanie, jakie Barcelona okazała Arthurowi, pomogło zniweczyć starania innych klubów, takich jak PSG, Real Madryt czy Chelsea.

Na negocjacje z Grêmio pozytywnie wpłynął fakt, że Barcelona nie może sprowadzić Arthura już teraz. Wraz z przybyciem Philippe Coutinho i Yerry’ego Miny Barça nie ma już bowiem miejsca w składzie dla kolejnego pikarza spoza Unii Europejskiej. Natomiast Grêmio zależało, aby ich najlepszy obok Luana piłkarz został w klubie na kolejne miesiące.

Z tych powodów Arthur ma zostać w Grêmio przynajmniej do mistrzostw świata w Rosji, a może nawet do grudnia, kiedy to kończy się sezon w Brazylii. Barcelona wolałaby sprowadzić pomocnika już latem, a jeśli nie zdołałaby do tego czasu zrobić miejsca w swojej kadrze, wypożyczyłaby go do jednego z europejskich klubów. Tymczasem Arthur wyleczył już kontuzję i szykuje się do nowych rozgrywek.

Udostępnij:

Komentarze (77)

Gorące tematy