Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Sobota, 28 lipca *  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Warunki Grêmio dotyczące transferu Arthura

 2 lutego 2018, 09:00

 Xoaniño

Źródło: Mundo Deportivo

 32 komentarze

  • Barcelona chce podpisać kontrakt z Arthurem
  • W ostatnim czasie negocjacje między klubami nabrały rozpędu
  • Jednym z warunków Grêmio jest zatrzymanie piłkarza do końca 2018 roku

Środkowy pomocnik Grêmio Porto Alegre Arthur Melo to jeden z piłkarzy, których nazwiska pojawiają się w rozmowach zarządu działu sportowego Barçy na temat wzmocnienia siły środka pola w bliższej lub dalszej przyszłości. Co więcej, oba kluby nawiązały ze sobą kontakt w celu podjęcia negocjacji dotyczących sprowadzenia Brazylijczyka na Camp Nou.

Globoesporte podało szczegóły dotyczące warunków, które musi spełnić Barça, aby podpisać kontrakt z Arthurem. Pierwszy z nich dotyczy pieniędzy, które Katalończycy muszą zaproponować Grêmio, aby przekonać Brazylijczyków do sprzedaży swojej gwiazdy. Mowa jest o 30 milionach euro za 60% praw do zawodnika. Reszta należy do biznesmena Celso Rigo i jego rodziny. Drugi warunek postawiony przez Grêmio jest taki, że Arthur zostanie w Brazylii do końca 2018 roku, co wcale nie jest nie na rękę Barcelonie, która z niedawno pozyskanymi piłkarzami w postaci Coutinho, Paulinho i Yerry'ego Miny nie ma obecnie miejsc dla zawodników spoza Unii Europejskiej.

Trzeba pamiętać, że dyrektor sportowy Robert Fernández oraz przedstawiciel Barcelony w Ameryce Południowej André Cury w połowie grudnia udali się do Porto Alegre, aby skłonić Arthura do transferu, a sam Brazylijczyk wyraził chęć gry dla Barçy. Ponadto w ostatnim czasie negocjacje między przedstawicielem Arthura i pośrednikiem między klubami Jorge Machado a reprezentującym interesy Barcelony w Brazylii André Curym nabrały rozpędu. W zeszłą sobotę, pod nieobecność Cury'ego, w domu prezesa Grêmio Romildo Bolzana odbyło się spotkanie z agentem piłkarza, który przekazał stanowisko Barcelony. 

Udostępnij:

Komentarze (32)

Gorące tematy