Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Luis Suárez: Chciałem wrócić do dobrej dyspozycji fizycznej

 1 lutego 2018, 18:32

 Majerr

Źródło: Sport

 4 komentarze

Luis Suárez udzielił wywiadu w programie „Quiero Futbol” dla rozgłośni radiowej Sport 890. Napastnik FC Barcelony mówił o swojej obecnej dyspozycji, a także oczekiwaniach względem tegorocznego mundialu.

– Cieszę się obecną chwilą, ponieważ przeszedłem przez skomplikowany okres i chciałem wrócić do dobrej dyspozycji fizycznej. Teraz jestem także zadowolony z tego, że naszej drużynie dobrze się wiedzie – powiedział Luis Suárez.

– Profesjonalizm zawodników uległ zmianie. Wiele klubów, w tym i Barcelona, pozwala na to, aby zawodnicy spędzali przedmeczowe godziny w swoich domach. Nie spotykamy się na zgrupowaniu. Dzisiaj po zakończeniu treningu udam się do domu. Wiem, co mogę zjeść na kolację, a co następnie mam przygotować sobie na śniadanie i w jaki sposób odpocząć. Wiemy, że dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania powinniśmy być już na boisku. To próbka profesjonalizmu, którym powinien wykazywać się każdy zawodnik – wyznał napastnik Barçy.

Odnośnie tegorocznego mundialu w Rosji Urugwajczyk powiedział: – mam ogromne chęci i nadzieje związane z dobrym zakończeniem sezonu w Barcelonie i odpowiednim przygotowaniem fizycznym i mentalnym, aby to był mój mundial, szczególnie po wydarzeniach z 2014 roku. Chcę uszczęśliwić moich rodaków.

– Nasi rywale być może będą podchodzić do starć z nami w roli mniej renomowanych drużyn, jednak nie będzie tak ze względu na technikę i szkoleniowców, jakimi dysponują. W poprzednich meczach takie podejście wyrządziło nam krzywdę i musimy wyciągnąć z wnioski i nie podchodzić do spotkania ze zbytnią pewnością siebie. Należy wykazać się chęciami i zaufaniem względem partnerów z boiska, jednak nie można się rozluźnić – zakończył El Pistolero.

Udostępnij:

Komentarze (4)

Gorące tematy