Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Samuel Umtiti błyszczy w Barcelonie

 3 lutego 2018, 21:30

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 56 komentarzy

Samuel Umtiti coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w Barcelonie. Dzieje się tak nie tylko ze względu na prezentowaną przez niego pewność, lecz także na jego zaangażowanie w grę. Francuz jest jednym z kluczowych zawodników i razem z Gerardem Piqué tworzy najbardziej godną zaufania parę stoperów w Europie.

Obrońca wrócił do pełnej formy po kontuzji. Mówi się, że nie gra jeszcze na 100%, bo musi odzyskać rytm meczowy pod dwóch miesiącach przerwy, ale i tak jego powrót do gry był imponujący. Z Espanyolem, Alavés i Valencią zagrał od pierwszej minuty. W meczach z Los Pericos i Los Che odzyskał najwięcej piłek, a w trzecim z wymienionych spotkań ustąpił pod tym względem jedynie Rakiticiowi. W ostatniej konfrontacji z Valencią Francuz odzyskał aż 13 piłek, nie popełniając ani jednego faulu. Ani razu nie stracił też futbolówki. Jego świetna postawa sprawiła, że Camp Nou wielokrotnie skandowało jego imię, uznając go za nowego idola, być może następcę Puyola.

Otoczenie Umtitiego uważa, że w wieku 24 lat ma on wciąż rzeczy do poprawy, w szczególności w ataku. Gra coraz odważniej, ale nie tak precyzyjnie jak Piqué, od którego może uczyć się tego aspektu gry. W zaledwie półtora roku Francuz stał się jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie. Jest szczęśliwy w Barcelonie i nie zamierza odejść, a klub oznajmił mu już, że niedługo, prawdopodobnie po mundialu, zacznie negocjować z nim nowy kontrakt.

Udostępnij:

Komentarze (56)

Gorące tematy