Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Yerry Mina, José Arnaiz i David Costas włączeni do kadry na Ligę Mistrzów

 4 lutego 2018, 11:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: Sport

 12 komentarzy

  • Yerry Mina, José Arnaiz i David Costas znajdą się na liście A zgłoszonej na fazę pucharową Ligi Mistrzów
  • Philippe Coutinho będzie mógł zagrać w tych rozgrywkach w barwach Barcelony dopiero w przyszłym sezonie
  • Arnaiz i Costas nie spełniają kryteriów, które pozwalałyby umieścić ich na liście B

W zimowym okienku transferowym doszło do kilku zmian w kadrze Barcelony, w związku z czym klub musiał zaktualizować listę piłkarzy uprawionych do gry w Lidze Mistrzów. Z dwóch zawodników, którzy przyszli zimą do Blaugrany, jedynie Yerry Mina będzie mógł wystąpić w  bieżącej edycji najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie. Kolumbijczyk otrzyma koszulkę z numerem 24.

Już wcześniej było wiadomo, że w meczach Ligi Mistrzów Ernesto Valverde nie będzie mógł skorzystać z usług Philippe Coutinho, ponieważ wystąpił on już w tej edycji rozgrywek w barwach Liverpoolu.

Z kadry Barcelony wypadło czterech zawodników, którzy zimą zostali sprzedani lub wypożyczeni z klubu. Są to Javier Mascherano, Arda Turan, Rafinha i Gerard Deulofeu. Oprócz Yerry'ego Miny na listę A zostaną dopisani José Arnaiz i David Costas, którzy nie mogą znaleźć się na liście B z powodu niespełnienia kryteriów narzuconych przez UEFA, dotyczących wieku i stażu w klubie.

Arnaiz dochodzi do zdrowia po urazie pachwiny, który wykluczył go z występu w dwóch ostatnich meczach Barcelony B. 22-latek nie zagra także w dzisiejszym spotkaniu z Córdobą. Costas jest za to pewnym punktem w obronie drużyny rezerw. Arnaiz w Lidze Mistrzów otrzyma numer 37, a Costas – 39.

Udostępnij:

Komentarze (12)

Gorące tematy