Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Sobota, 28 lipca *  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Deulofeu o powodach swojego odejścia z Barcelony

 5 lutego 2018, 20:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Daily Express, Watfordfc.com

 52 komentarze

Gerard Deulofeu podczas konferencji prasowej przed meczem z Chelsea wyjawił powody, które skłoniły go do udania się na wypożyczenie do Watfordu.

– Nie jestem zawodnikiem, który lubi siedzieć na ławce i nie grać. Kiedy dołączałem do Barcelony, wiedziałem, że w drużynie są Messi, Suárez i Neymar. Później Neymar odszedł, a do klubu trafili Dembélé i Coutinho. Jeśli chcesz grać w najlepszych zespołach, zdajesz sobie sprawę, że będziesz miał konkurencję.

– Wcześniej rozegrałem w Barcelonie wiele meczów, ale w ciągu ostatnich miesięcy nie występowałem już prawie w ogóle i nie miałem pewności siebie. Więc w tej sytuacji postanowiłem przybyć tutaj, aby odzyskać pewność siebie i możliwość regularnych występów. Chcę pomóc Watfordowi, wierzę w ten klub i w siebie.

– Chcę być na boisku za każdym razem. To nie jest jednak tak, że "przychodzę do Watfordu jako piłkarz Barcelony i teraz będę grać każdy mecz". Nie, najpierw praca i pomoc zespołowi. Jeśli nie będę prezentować się dobrze, nie będę grać ani w Watfordzie, ani w Barcelonie. Jestem profesjonalistą i pracuję każdego dnia, aby zrealizować swój cel, czyli regularnie występować w The Hornets.

– Muszę grać więcej, aby mieć szansę na powrót do reprezentacji. Poza tym uwielbiam styl Premier League. Może w LaLidze są lepsi piłkarze, jak Messi i Cristiano Ronaldo, ale liga angielska jest wyjątkowa. W Hiszpanii i we Włoszech nie zdarza się tak często, by mniejsze zespoły wygrywały z tymi większymi. W ubiegłym tygodniu widzieliśmy, jak Bournemouth pokonało Chelsea. To dlatego Premier League jest moim zdaniem szczególną ligą.

Deulofeu został wypożyczony do Watfordu do końca obecnego sezonu. O szczegółach tej operacji można przeczytać tutaj. Dziś skrzydłowy może zaliczyć swój drugi występ w barwach nowego klubu. Watford mierzy się bowiem o 21:00 z Chelsea - rywalem Barcelony w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Udostępnij:

Komentarze (52)

Gorące tematy