Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Wiceprezydent Espanyolu: Należy zamknąć tę dyskusję

 6 lutego 2018, 19:45

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 8 komentarzy

Wiceprezydent Espanyolu Adolf Rousaud wypowiedział się podczas wczorajszej gali Mundo Deportivo na temat postawy klubu wobec Gerarda Piqué.

– Naszym zdaniem przyszedł czas na zamknięcie tej dyskusji, ponieważ jeśli będziemy dalej odbijać piłeczkę w obie strony, to nigdy nie skończymy – zadeklarował Rousaud. – Pierwsza wypowiedź Gerarda Piqué mogła urazić 28 tysięcy socios Espanyolu, następna 86 tysięcy mieszkańców Cornella, a ostatnia miliony obywateli Chin. Wśród tych grup znajdują się również ludzie związani z FC Barceloną. Zakończmy już, ponieważ inaczej czeka nas kolejna eskalacja. 

Rousaud wyjaśnił, że "społeczność chińska jest dobrze odbierana w Katalonii, a w zarządzie Barçy również zasiada działacz tej narodowości: Dídac Lee i Hsing". Wiceprezydent Espanyolu zwrócił też uwagę na zachowanie kibiców na Cornellà-El Prat do momentu zdobycia gola przez Piqué: – dochodziło do pewnych prowokacji. W niektórych sytuacjach trudno się kontrolować i emocje biorą górę.

Espanyol nie będzie wnioskował o kolejne dochodzenie w sprawie Piqué, ponieważ zdaniem Rousauda "od tego są organy dyscyplinarne, które mogą podjąć odpowiednie decyzje. Nasz klub potępia przemoc, seksizm i rasizm w każdej postaci".

Udostępnij:

Komentarze (8)

Gorące tematy