Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

AS: Valencia zgodziłaby się na rozegranie finału Pucharu Króla na Mestalla

 10 lutego 2018, 10:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: AS

 18 komentarzy

  • Jak donosi dziennik AS, Valencia nie czyniłaby żadnych przeszkód, gdyby Barcelona i Sevilla zechciały rozegrać tegoroczny finał Pucharu Króla na Estadio Mestalla
  • Nie wiadomo jednak, czy strony dojdą do porozumienia, żeby zagrać właśnie na tym stadionie
  • Klub z Andaluzji upierał się, żeby decydujący mecz odbył się w Sewilli, natomiast Barcelona liczyła na finał w Madrycie, na obiekcie Realu bądź Atlético

Valencia nie zamierza sama oferować swojego obiektu, ale jeśli Barcelona, Sevilla i RFEF postanowią, że będzie to najlepsze miejsce do rozegrania finału, nie będzie stawiała oporu. Dodatkowym atutem Mestalla jest fakt, że w okresie wyznaczonej daty finału Pucharu Króla Los Che nie będą korzystali ze swojego stadionu, ponieważ mierzą się na wyjeździe z Celtą. W przypadku wyboru Mestalla nie trzeba będzie też robić kolejnych zmian w terminarzu LaLigi, w przeciwieństwie do opcji z Wanda Metropolitano, gdyż Atlético gra wówczas u siebie z Realem Betis.

Mestalla ma pojemność 49 tysięcy miejsc i gościła już kilka finałów Pucharu Króla. W ostatniej dekadzie odbyły się na tym stadionie trzy finały: dwa między Barceloną i Realem Madryt oraz jeden między Barceloną i Athletikiem. Walencja jest przygotowana pod względem infrastruktury, aby przyjąć odpowiednią liczbę fanów, i ma doświadczenie w urządzaniu stref kibica, a jej baza hotelowa i transportowa nie budzi zastrzeżeń.

Stadion Valencii stał się więc poważną kandydaturą do miana gospodarza finału Pucharu Króla. Opcji jest jednak więcej. Prezydent Wspólnoty Madrytu Cristina Cifuentes chciałaby, aby finał odbył się w Madrycie, choć wątpliwe, by Real zgodził się na użyczenie swojego stadionu, a kandydaturze Wanda Metropolitano nie sprzyja terminarz. Wiele może wyjaśnić się po poniedziałkowym spotkaniu przedstawicieli Barcelony i Sevilli.

Udostępnij:

Komentarze (18)

Gorące tematy