Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona z ósmym finałem Pucharu Króla w ciągu ostatniej dekady

 9 lutego 2018, 19:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: FCBarcelona.cat

 6 komentarzy

  • Po wczorajszym zwycięstwie z Valencią Barcelona awansowała do finału Pucharu Króla
  • Katalończycy uczynili to nie tylko po raz piąty z rzędu, bijąc rekord rozgrywek, ale również ósmy raz w ciągu dekady
  • Dorobek Barçy jest niesamowity nawet w skali największych lig europejskich

Najbliżej osiągnięcia Barcelony są Paris Saint-Germain i Bayern Monachium, które w ostatnich dziesięciu latach pięciokrotnie zdołały awansować do finału krajowego pucharu. Borussia Dortmund również ma na koncie tyle finałów, a w dodatku udało jej się wziąć udział w decydującym spotkaniu rozgrywek cztery razy z rzędu. Trzy z nich zakończyły się jednak jej porażkami. Dodatkowo w obecnej edycji Pucharu Niemiec Borussia przegrała w 1/8 finału z Bayernem, a Bawarczycy wraz z PSG mają jeszcze szansę powiększyć swój dorobek.

Za plecami PSG, Bayernu i Borussii znajdują się Chelsea, Juventus i Lazio, które czterokrotnie meldowały się w finałach. Wartość osiągnięcia Barcelony można jeszcze podkreślić poprzez fakt, że tak uznane kluby jak Manchester United, Liverpool czy Milan w ostatniej dekadzie zaliczyły tylko jeden występ w finale krajowego pucharu.

Jeżeli chodzi o ligę hiszpańską, po trzy występy w finale Pucharu Króla w ostatniej dekadzie mają Real Madryt, Athletic Bilbao i Sevilla. Oprócz ustanowienia rekordu pięciu występów z rzędu w finale krajowego pucharu Barcelona może również wyrównać osiągnięcie Athleticu Bilbao z lat 1930-1933, gdy Baskowie wygrywali te rozgrywki cztery razy z rzędu.

Udostępnij:

Komentarze (6)

Gorące tematy